Search


Search


Question and answers

Juris

10 Sep 2007

(Ūdensapgāde)

Taisot mājai ūdensapgādi santehniķis ieteica likt divus spiedkatlus. Esot labāk likt vienu lielu (ap 80 l) spiedkatlu tuvāk sūknim, manā gadījumā grodā pie dziļurbuma, un otru (ap 20 l) mājā. Viens pēc viņa teikta būtu "priekš sūkņa" otrs "mājas ūdenim".
Nesaprotu īsti šādu variantu, jo, kā man liekas, ja abus spiedkatlus vienkārši ieslēdz vienā līnijā, tad tie tik un tā darbosies vienlaicīgi, tikai viņu tilpums summēsies.
Vai es kaut ko nesaprotu??? Varbūt doma ir kur citur??

Akvedukts

11 Sep 2007

Protams, reizēm jārespektē arī santehniķa lēmumi, jo viņš tomēr instalē ūdensapgades sistēmu, taču divu spiedkatlu sistēmai nekādu priekšrocību nav, ja nu vienīgi ir mēģināts palielināt spiedkatla tilpumu savdabīgā veidā. Ja nepieciešama papildus informācija-zvanīt Pēterim tel. 67 607 862

zaljshzaljsh@inbox.lv

25 Sep 2007

Tur ir loģika.Ūdensvadam ir inerce.No mazā spiedkatla ūdens iznāks momentā, pēc tam būs ieskrējies ūdens arī caurulē.Krānu strauji aizverot, mazais ieņems sevī ūdens inerces triecienu.

user

26 Sep 2007

Tad jau man pie katra maisītāja arī jāliek pa mazam spiedkatlam... Varbūt ja mums būtu vafeļu trubas un krāni, tad šādu "prātīgo" sistēmu vajadzētu, bet tā kā viss ir no metāla, tad diez vai...

gudrinieks

07 Nov 2007

spiedkatlu ieslēdzot sistēmā, tas uztvers jebkuru hidraulisko triecienu, lai arī kurā virzienā ūdens neplūstu. tāpēc uzstādīt divus spiedkatlus nav pilnīgi nekādas loģikas, ja nu vienīgi uzvārīties uz klienta rēķina :) kas man netic, variet elementāri pārbaudīt spiediena izmaiņas sistēmā ar vienu spiedkatlu- sieva lai strauji aizver ūdens padeves krānu un pats vari palūkoties uz sūkņa manometru- būs spiediena lēciens, vai nē. Un pēc tam var pieslēgt otru spiedkatlu un izpildīt tieši to pašu darbību. Izmaiņas ar aci nebūs saskatāmas. piekrītu useram- ja nu sagadās, ka ūdensvada sistēmu konditori no vafelēm saveidojuši, tad gan vajadzētu uzmanīties :)

20 Nov 2010

Continue the discussion

Reply to: Juris

Date: 10 Sep 2007

 

Please enter the shown security code below


Topics and responses by:

akvedukts   - Akvedukts

Authorized user - A registered customer of "Akvedukts"

Guest - A non-registered visitor