Поиск


Поиск


Вопросы

 

Введите ниже показанный код безопасности


Дорогой посетитель. Если у Вас возник вопрос относящийся к услугам "Akvedukts", просим использовать эту форму и задать нам вопрос. Мы постараемся ответить как можно точнее.


Вопросы задали и отвечали:

akvedukts   - Akvedukts

Авторизованный пользователь - Регистрированный клиент "Akvedukts"

Посетитель - Незарегистрированный посетитель

Вопросы и ответы

Jānis

12 Apr 2021

Dziļurbums kopā ar kaimiņu

(Ūdensapgāde)

Kāds būtu labākais tehniskais risinājums, lai varētu kopīgi ar kaimiņu izmantot dziļurbumu un katram būtu individuāla ūdens padeve ar individuālu elektrības patēriņu? Dziļurbuma dziļums 100 metri. Jānis
Ответить/читать (3)

Kristaps

09 Apr 2021

apkures termostats.

(Apkure)

Labdien!

Pašlaik, mums granulu katlu kontrolē SIEMENS RDH10 termostats. Viss tā kā apmirinātu izņemot to, ka termostata diapazons ir 1,5C. Piemēram, ja istabā ir uzlikti 21 grādI siltuma, tad katlu iekšā slēgsies tikai pie 20 grādiem un ārā pie 21,5c. Starpība 1,5c.
Sakiet, vai ir termostati ar mazāku vai 'pieregulējamu' starpību, pēc vēlēšanās? Varbūt, to var jau izdarīt manam modelim?

Paldies jau iepriekš!
Ответить/читать (2)

Gunārs

08 Apr 2021

Par ūdens sūkni

(Ūdensapgāde)

Labdien. Aka no pirts atrodas 120 metru attālumā. Kāds sūknis jāizvēlās, kādas caurules?
Ответить/читать (3)

Māris

08 Apr 2021

(Kanalizācija / drenāža)

Lai pieslēgtos pilsētas centralizētajai kanalizācijas sistēmai nepieciešams uzstādīt sūkni, kādi ir plusi un kādi ir mīnusi, cik sūknis patērē elektrību un cik jaudīgu to vajag? Ūdens patēriņš 10m3 mēnesī, plānots līdz 20 m3 mēnesī.
Ответить/читать (1)

Uldis

26 Mar 2021

Par jaunu ūdensvadu un sūkni

(Ūdensapgāde)

Diemžēl šajā laikā klātienes konsultācijas nav iespējamas, tāpēc ceru, ka atbildēsiet uz maniem jautājumiem.
Ir lauku māja ar grodu aku. Esošais ūdensvads visdrīzāk ir aizsērējis, jo vairs nav spiediena un tas bija ļoti tievs, tikai 25mm (ārējais diametrs). Domāju visu būvēt no sākuma un pareizi. Aka atrodas 130m no mājas. Ūdens akā jāpaceļ ~ 3m. Pēc akas reljefa kāpums ~4m. Mājai viens stāvs. Māja atrodas 195m virs jūras līmeņa. Nākotnē mājā paredzētas max divas izlietnes, duša, boileris. Mājā dzīvo 3 cilvēki.
Pēc rakstiem diskusijās saprotu, ka ūdensvads jāizvēlas paresns,
PE caurule 40x3.7 SDR11/PN16 (200m). Vai tomēr labāk izvēlēties PE caurule 50x4.6 SDR11/PN16 (200m).
Ūdens sūknis varētu būt Jūsu citās dikusijās ieteiktais Sūknis SBA 3-45 M-siets 15m(97896289)Grundfos?
Cik saprotu, lietojot šo sūkni mājā vairs nav nepieciešama nekāda automātika vai hidrofors? Ja tomēr nepieciešams, tad lūdzu ieteikt, kas vēl nepieciešams.
Paldies jau iepriekš
Ответить/читать (2)

Elīna

19 Mar 2021

Iegremdējamais sūknis dziļai akai

(Ūdensapgāde)

Labdien!
Lauku mājai ir ļoti dziļa aka - 30m, līdz ūdens līmenim - 20m, akas grodu diametrs - 90cm, aka no mājas atrodas apmēram 30m. Citi parametri nav zināmi. Kādu sūkni ieteiktu pirkt? Un kāda atšķirība ir starp daudzpakāpju centrbēdzes dziļumsūkni un parasto dziļumsūkni?
Paldies!
Ответить/читать (1)

Gints Pimenovs

18 Mar 2021

(Aktuālās diskusijas)

Esmu reģistrējies.Kapēc never vaļā preces tehnisko aprakstu?
Ответить/читать (1)

Gatis

13 Mar 2021

(Ūdensapgāde)

Sveiki iegadajos pie jums sukni pagaš gad pavasari un gribeju jautat kas pa vainu varetu but ka atgriežot vaļa kranu mainas udens tecešanas spiediens...
Ответить/читать (3)

Andris

01 Mar 2021

par ūdens sūkņiem

(Ūdensapgāde)

interesē risinājumi sūkņa un filtra aizsardzībai pret sasalšanu. daļēji virs zemes uzstādītā betona grodā ir sūknis ar smilšu filtru. lielajā spelgonī sasala. vai ir kādi lokāli sildīšanas risinājumi, kas strādātu automātiski un ar mazu jaudu?
Ответить/читать (1)

INGA

26 Feb 2021

jautajums

(Dažādi)

Labdien! Vai Herz izlietnes sifonu kods;880499 var regulet augstumu,dzilumu? Vai izlietnes maisitajs q10SQ057 kods 880835; ir hroms tads pats ka Herz vannas dusas maisitajs q30SQ360?
Ответить/читать (1)

Juris

11 Feb 2021

Siltuma akumulators

(Apkure)

Labdien, sakiet lūdzu vai, lai regulētu temperatūru radiatoros, siltuma akumulatora patēriņa pusē, var izmantot četrceļu maisītājvārstu, pievienotu ar pašcirkulācijas loku?
Ответить/читать (3)

Diāna

10 Feb 2021

Par apkures katla optimizāciju

(Apkure)

Daudzdzīvokļu mājas dzīvolkis - 54 kv.m.
Sākuma uztaisīta apkure ar malkas katlu - VIADRUS (5 sekcijas- domāts 250 kv.m). Tas ir krietni jaudīgāks, nekā nepieciešams šai kvadratūrai. Bet uzticoties meistariem, nepārbaudīju savulaik, kādu katlu man liks. Sākoties problēmām, pārtaisīju uz granulām. Ziemā 1 mēnesī aiziet gandrīz tonna granulu. Parunājot ar citiem granulu katlu lietotājiem, sapratu, ka tas laikam par daudz. Kā var optimizēt katla darbu? Vai varat ieteikt kādu specialistu, kurš var palīdzēt?
Ответить/читать (1)

Armands Gailišs, valdes loceklis

05 Feb 2021

(Jautājumi par uzņēmuma darbību)

Labdien. Sakiet lūdzu, kā es varu iegādāties vannas maisītājkrānu jūsu veikalā ja man netiek dota iespēja to apskatīt . Vai tiešām nav pat iespēja ieiet veikalā pat ja es tur esmu tai brīdī tikai vienīgais pircējs un ievērojot visus drošības pasākumus.
Ответить/читать (3)

Kārlis

26 Jan 2021

Granulu apkure!!

(Apkure)

Labdien, tuvākā 1/2 gada - gada laikā plānoju apkures ierīkošanu dzīvoklī 50m2 Optimālā iespēja ir granulu katls, gāzes nav. Siltā grīda būs vidējā ( lielākajā telpā 16m2 ) plus viens radiators tālākajā ( atrodasblakus ). Grīda un radiators jau uzstādīts. Kādi būtu Jūsu ieteikumi katlu izvēlē,vidēji automatizēts (nav jātīra bieži), un protams optimāla cenas/snieguma attiecība. ps.interesētu ari uzstādīšana. Paldies,Kārlis!
Ответить/читать (1)

Osvalds

25 Jan 2021

Ūdens sūknis, dziļurbuma

(Ūdensapgāde)

Sakiet, vai hidroforu var uzstādīt mājas 2. stāvā, ja sūknis (dziļurbuma) atradīsies apm. 15 metrus no hidrofora? Cik jaudīgu vajadzētu sūkni? Paldies!
Ответить/читать (1)

Raimonds

22 Jan 2021

Ûdens sūknis rauj gaisu

(Ūdensapgāde)

Labdien,problēma sekojoša ,ir spice 10 metri,likta pirms nepilna gada,pirms neilga laika sāka raut gaisu,sūknis vienā brīdī sāka neslegties ārā jo dēļ gaisa burbuļa sistēmā necēla spiedienu,kamēr neatgrieza krānu un neizsita ārā gaisu. Pārbaudiju hermētiskumu it kā viss ok nekur nepil,pretvārst kas augšā pirms sūkņa tur,spiediens nekrīt! Sūknis nomira pēc pāris reizēm kad palika strādājot pa tukšo. Nomainīju uz jaunu tādu pašu, pirmo dienu viss bija ok tad atkal parādījās tā pati problēma,pamanīju ka pie sükņa ieslēgšanas ap 1.8 atm strauji nokrīt spiediens uz nulli un sūknis kādu brīdi atkal pumpe pa tukšo ,līdz sāk sūkt ūdeni? Vai problēma spices savienojamos? Paldies
Ответить/читать (1)

Ruta

22 Jan 2021

Granulu apkures katli

(Apkure)

Labdien,

interesētu ietikumi apkures katliem. Nepieciešams "hruščova" tipa mājā, 2 dzīvokļiem, kas atrodas viens virs otra. Vēlme likt 2 stāvā, jo tajā neviens nedzīvo. Katra dzīvokļa platība 50 kvm, doma, ka vajadzētu, lai silda abus dzīvokļus, bet primāri pirmā stāva dzīvokli. Nepieciešama arī ūdens uzsildīšana. Māja nav siktināta. Kādu granulu apkures katlu jūs ieteiktu izvēlēties?
Ответить/читать (1)

Pēteris

11 Jan 2021

Siltās grīdas.

(Apkure)

Labdien,
Interesē šādi jautājumi. Plānoju uzstādīt jaunbūvei siltās grīdas, projekts diemžēl nav un nebūs. Gribu caurules savilkt pats, lai nedaudz ietaupītu uz izmaksām. Plānoju caurules likt ar 150mm soli dzīvojamās telpās (100m no ārsienas) - 100mm sanmezglos. Jautājumi ir samērā vienkārši:
1) Vai šāds izvietojums cauruļu solim būt loģisks?
2)Cik ir maksimālie cilpu garumi caurulēm ar d 16mm un d20mm?
3)Cik konkrētas caurules var likt uz viena kolektora?
4)Ja ir vairāki kolektori, tad katram no tiem ir nepieciešams savs cirkulācija sūknis?
5) Papildus ir plānots arī kamīns ar siltumakumulāciju. Vai ir iespējams arī kamīnu pieslēgt pie kopējās apkures sistēmas? Vai tomēr nav jēgas?
Apkure - Gaiss- Ūdens siltumsūknis. (ap 6kW telpām līdz 150m2). Kolektoru izvietošanai nav daudz variantu pa māju. Mājas platība 121m2 pirmajā stāvā (10m2 nav jāapkurina) un 63 mansardā. Otrajā stāvā 33 ir tikai nodalīti. Pārējie 30 ir savienots ar augstajiem griestiem no pirmā stāva. Mājas aprēķinātie projektētie siltuma zudumi 58kWh/m2.
Ответить/читать (1)

SIA Elektro AGA

08 Jan 2021

Reģistrēta klienta maiņa

(Dažādi)

Labdien! Reģistrētais lietotājs pie mums vairs nestrādā. Gribam nomainīt pasūtijuma lietotāju uz pašreizējo pārdevēju.
Ответить/читать (1)

Andrejs

02 Jan 2021

Apkure

(Apkure)

Tens priekš aizdedzesanai granulam
Ответить/читать (1)

Viktors

19 Dec 2020

ūdenspiegāde dārzu mājai

(Ūdensapgāde)

Kādu hidroforu jūs ieteiktu dārzu mājai, ja upe no mājas atrodas 25m, kāpums 3m? Caurule ar pretvārstu no mājām līdz upei jau uzlikts.
Ответить/читать (2)

Ivars

08 Dec 2020

ūdenspiegāde dārzam

(Dārzs)

Labdien!
Redzēju samērā līdzīgus jautajumus, nu bet tomēr... situācija šāda:
Dārza laistīšanai ir ierīkots dziļurbuma sūknis upitē.
No dārza 40 metri pa līdzeno, tad slīpie 15 metri ar kopējo augstuma kritumu 6 metri.
Vasarnīcas kaimiņš pēc 20 gadiem vairs nevēlās, lai viņa īpašumu nekadā veidā šķērsotu elektrovads.
45 mm cauruli atstāt pretenziju nav.
Tatad - vienīga izeja - kas līdzīgs hidroforam, cik saprotams...
Vai var piemeklēt jebkādu (kādu?) sūkni (ierīci?) šāda tehniska uzdevuma atrisinašanai?
Ar cieņu.
Ответить/читать (2)

Kaspars

25 Nov 2020

Apkures katls

(Apkure)

Labdien, tuvākā 1/2 gada - gada laikā plānoju apkures ierīkošanu priv.m, 200 kvm (100+100 pa stāviem). Optimālā iespēja ir granulu katls, gāzes nav. Silto grīdu nebūs jo grīdas jau uzbūvētas pirms daudziem gadiem, tātad tikai radiatori. Kādi būtu Jūsu ieteikumi katlu izvēlē, no viedokļa - labas klientu atsauksmes, vidēji+ automatizēts (nav jātīra bieži), un protams optimāla cenas/snieguma attiecība. Iepriekš pateicos.
Ответить/читать (1)

Jānis

23 Nov 2020

Gumijas čaula sūkņa bundulim

(Ūdensapgāde)

Sveiki! Aizvien vairāk zūd spiediens sūknim. Zem tā ir 80L bundulis (viss pirkts pie Jums kādus 5-6 gadus atpakaļ). Cik saprotu, tad vajadzētu mainīt gumijas čaulu, kas ir iekšā bundulim jeb kā to sauc pareizi? Cik tā maksā?
Kas jāņem vērā, to mainot? Vai ir dabūjama kāda instrukcija?
Ответить/читать (6)

Salvis

15 Nov 2020

Pretkorozijas aizsardzības piedevas.

(Apkure)

Uzlikti jauni tērauda radiatori, ir lokālā sistēma(kombinētais apkures/siltā ūd. gāzes katls ap 10g vecs)

Radiatoru instrukcijā bija norādīts, siltumnesējam pievienot pretkorozijas piedevu.
Vai ir kāds līdzeklis sortimentā, kas daudzmaz netoksisks un nekaitēs
katlam ?
Ответить/читать (1)