Meklēt


Meklēt


Jautājumi

 

Ievadiet zemāk šeit redzamo kodu


Cienījamie lapas apmeklētaji, ja Jūs interesē kāds jautājums, kas saistīts ar kompānijas "Akvedukts" darbību, lūdzu izmantojiet šo formu un mēs centīsimies sniegt pēc iespējas precīzas atbildes.

Aicinām izmantot iespēju veikt meklēšanu par interesējošo tēmu arī iepriekš veidotajās diskusijās. Izmantojot meklētāju lapas kreisajā pusē, atzīmējiet meklēšanas vietu "diskusijās", ievadiet meklējamo atslēgas vārdu un spiediet "Meklēt"


Tēmas un atbildes no:

akvedukts   - Akvedukts

Autorizēts lietotājs - Reģistrēts "Akvedukts" klients

Viesis - Nereģistrēts apmeklētājs

Jautājumi un atbildes

Jānis

20 Feb 2024

Jautājums par kanalizācijas sūkni

(Kanalizācija / drenāža)

Sveiki! Kas par iemeslu varētu būt, ja kanalizācijas sūknim pēkšņi zudusi jauda? Pirms tam rāva ar tādu spēku, bet tagad uzceļ tik līdz virszemei.
Vai kāda blīve jāmaina? Vai kas salauzts? Neesmu vēl jaucis ārā.
Paldies
Atbildēt/lasīt (1)

Māris

04 Jan 2024

Aizsalis ūdens.

(Ūdensapgāde)

Man ir aizsalusi aka un sūkņa trūka akas ūdens līmenī.
Kā viss labāk to atkausēt ???
Atbildēt/lasīt (1)

Kristaps

29 Nov 2023

ūdens sūknis

(Ūdensapgāde)

sveiki

Man ir ūdens sūknis PEDROLLO JSWm 15MX, kas atrodas 2 stāvu mājas pagrabā, bet minētais sūknis ir skaļš. Kādu sūkni jūs ieteiktu iegādāties lai tas būbu klusāks, ņemot vērā, ka ūdens padeve notiek no 8 mteru dziļas spices.
paldies gaidīšu atbildi
Atbildēt/lasīt (1)

Didzis

24 Nov 2023

cirkulācijas sūknis apkurei

(Apkure)

Cik elektrības patērē cirkulācijas sūknis?
Atbildēt/lasīt (1)

Linda

21 Nov 2023

(Apkure)

Vai kurinot ar vienam kurināmā veidam domāto speciālo katlu var sasniegt krietni lielāku lietderības koeficientu, nekā kurinot ar kombinēto apkures katlu? Paldies!
Atbildēt/lasīt (1)

Helēna

15 Nov 2023

Apkures katls

(Apkure)

Labdien. Cik ilga garantija apkures katliem Dietrich?
Atbildēt/lasīt (1)

Jevgeņijs

15 Nov 2023

iegremdējamā sūkņa izvēle akai

(Ūdensapgāde)

Labdien,
Lūdzu, palīdziet man izvēlēties uzticamāko un viegli kopjamo zemūdens sūkni apmēram 40 metru akai no uzņēmuma piedāvātajiem: "PEDROLO"
"VILO" vai
"GRUNDFOS" ar cenām sūkņiem ar identiskiem raksturlielumiem.
Ar cieņu
Jevgeņijs
Atbildēt/lasīt (1)

Ainars

24 Oct 2023

Hidrofors neizslēdzas

(Ūdensapgāde)

Labdien!
Sūknis ūdeni pumpē, bet neizslēdzas. Izraujot no rozetes, manometrs strauji nokrīt uz 0. Kāda varētu būt iespējamā problēma?
Paldies.
Atbildēt/lasīt (1)

Aigars

13 Oct 2023

Kospel katla sūknis nepalaižās

(Aktuālās diskusijas)

Kapēc nepalaižās sūknis
Atbildēt/lasīt (2)

Artis

13 Oct 2023

Apkures sūknis

(Apkure)

Malkas apkures katla lokā (mazais loks + lielais loks uz akmulācijas tvertni caur termovārstu un kombinētais boileris šajā lokā pieslēgts) izmantojas WILO Yonos PICO 1.0 25/1-6 sūknis. Ir šaubas par sūķna darbību, jo tas vienmēr strādā uz 40W jaudas, mainot sūkņa iestatījumus jauda nemainās, gan pie lielākā gan pie mazāka ir 40W. Tas ir korekti vai tā nevajadzētu būt?
Atbildēt/lasīt (1)

Kaspars

01 Oct 2023

Scala 1

(Ūdensapgāde)

Labdien. Nopirku pie Jums scala 1 5-55 un kā izrādās man spiediens pa lielu. Ja es uzlikšu spiediena reduktoru lai mazinātu spiedienu uz 4,5 atm tas neradīs situāciju, ka mājā man samazināsies ūdens ražība un vai tas nebojās sūkni?
Atbildēt/lasīt (1)

Sandis

30 Sep 2023

(Aktuālās diskusijas)

Sveiki. Sūknis uzsūc ūdeni normāli. Bet kad uzsūc, strauji zūd spiediens un tikšč relejs spiedienam krītoties. Ja aizgriežu ūdens piegādes krānu, spiediens vairs nekrītas. Profilaksi veicu, izlaidu visu ūdeni un uzpumpēju 1.5 bar. pa ventili ūdens nenāk un noplūdes ap sūkni nav. Kas varetu būt par vainu?
Atbildēt/lasīt (1)

Gundars

21 Aug 2023

Izplēšanās trauks.

(Apkure)

Problēma sekojoša...gribēju pārbaudīt apkures katla spiedienu izplešanās traukā,atvienojot to no sistēmas iztecēja aptuveni 10 litri ūdens bet tur iekšā paliek vel daudz ūdens kas netek laukā,..liekās kad paliek piepildīts ar ūdeni.spedienu no augšas var uzpumpēt un tas ir 1.5 bar....vai tā jābūt kad tur iekšā ir ūdens ko nevar iztecināt laukā?..trauks ir elbi ERCE-35 kam nav maināmas membrānas.
Atbildēt/lasīt (1)

Juris

19 Aug 2023

(Ūdensapgāde)

Ūdenssūknis ar hidraforu plūdos pagrabā "noslīka", būs jāmaina vai nekas traks nebūs
Atbildēt/lasīt (2)

Māris

08 Aug 2023

Dziļurbuma sūknis

(Ūdensapgāde)

Labdien, man ir doma privātmājai nomainīt dziļurbuma sūkni ar releju uz frekvenču zilurbuma sūkni.
Dziļurbuma dziļums 100m
Dinamiskais(5,0m)
Statiskais(4,5m)
Deva (1,0 l/s)
Nepieciešams patstāvīgs spiediens 4bar
Mājas augstums 2 stāvi
Dziļurbums 20 metri no mājas
Caurule ūdens piegādei uz māju PN16 32x3.0

Man interesētu pilns frekfenču sūkņa komplekts.
Ko Jūs varētu ieteikt
Iepriekš pateicos
Māris
Atbildēt/lasīt (1)

Mareks

06 Aug 2023

Ūdens apgāde(aka)

(Ūdensapgāde)

Labdien, interesē kāds sūknis būtu labāks mājai, kur ūdeni vaig uzvilkt uz otro stāvu. Aka no mājas atrodas 12m atālumā, pašu sūkņi ir iespēja ierīkot pirmajā stāvā. Nepieciešams lai sūknis varētu apgādāt otrajā stāvu ar pietiekamu spiedienu visas santehnikas vajadzības( izlietne, veļas mašīna un vannasistabu) un pirmajā lai būtu pietiekas spiediens dārza šļūtenei ?
Atbildēt/lasīt (1)

Guntis

04 Aug 2023

Dziļurbuma sūknis+vadība

(Ūdensapgāde)


Sveiki,Kādu laiku atpakaļ pie jums tika iegādāts sūknis  75 SUB 2-65 0,75kW 230V 50Hz Delfin ar standarta vadības kasti ,ir pienācis laiks pievienot automātiku, Frekvences pārveidotāju VFA10M 230V 1,1kW 7.0A,arī pie jums pirktu.Sakiet kā pareizi pievienot sūkni,kam iznāk 4 vadi,bet vadībai ir tikai 3.
Atbildēt/lasīt (1)

Alise

26 Jul 2023

Ūdens sūksnis

(Ūdensapgāde)

Labdien! Mājā ir nepieciešams ierīkot ūdeni. Aka ir dziļa, aptuveni 20 m, ūdens turas aptuveni 2-3 grodi no apakšas, kāds sūknis būtu piemērotākais? Informācijā atradu, ka tik dziļai akai labāk ir ierīkot dziļurbuma sūkni.
Atbildēt/lasīt (1)

Janis

20 Jul 2023

Ūdens sūknis

(Ūdensapgāde)

Labdien. Situācija sekojoša. Pēkšņi pazuda ūdens. Skatos aka ir pilna. Sūknis jau bij vecs un nodomāju ka izbeidzies. Nopirku jaunu sūkni ar tādiem pašiem parametriem. Uzstādu jaunu sūkni un tas pats-ūdeni neuzsūc. Izrādās, ka sūknis pievienots otrai akai un tā ir tukša. Tātad tika izsūknēta aka. Pievienoju pilnajai akai, kura kādus 2 gadus netika izmantota un tas pats neuzsūc ūdeni veidojas vakums. Tad pārsūknēju ūdeni uz aku kuru visulaiku izmantoju pieslēdzu sūkni un sāka pumpēt. Ieslēdzās pie 1.3bar tika līdz 2bar un augstāk nepumpē un ārā neslēdzas. Ieraudzīju, ka pil savienojumos, domāju gaisu velk un tāpēc nevar uzpumpēt vairāk. Atvienoju trubas saliku jaunis savienojumus pārejas, sapildīju sūkni ar ūdeni, slēdzu iekšā un nepumpē, no filtra izsūc ūdeni tur turās puse ūdens korpusā spiediens 1.3bari un mazāk. Atskūrēvju skrūvi sūknim lai pielietu ūdeni un iekšā vakums(gaisu velk iekšā nevis spiež ārā) kābūtu pareizāk, ja es tagad visu atvienoju un sāku no sākuma? Jo aizdomas, ja atkal dabūšu, ka pumpē ūdeni būs tas pats, ka aizoet līdz 2 bar un tālāk uz augšu nepumpēs. Mēģināju paregulēt releju tad slēdzās iekšā uz aptuveni 1.4bar un izslēdzās uz 2.8bar. Bet to pumpēja kādas 3 minūtes. Domāju ka būs ok. Patecināju ūdeni pa krānu līdz ieslēdzās un atkal tikai līdz 2 bar un augstāk nepumpē un ārā neslēdzas.
Atbildēt/lasīt (1)

Māra

19 Jul 2023

Meklēju meistaru

(Ūdensapgāde)

Sakiet lūdzu, vai jūsu firma piedāvā santehniķa un ūdens ierīkošanas meistara pakalpojumus?
Atbildēt/lasīt (1)

Evija

15 Jul 2023

Notekūdeņu filtrācija

(Kanalizācija / drenāža)

Sveiki,
Sakiet lūdzu, vai pie Jums iespējams iegādāties tādu filtru, kas spētu attīrīt notekūdeņus no dzīvnieku spalvām? Vēlos novadīt netīro ūdeni pēc suņu mazgāšanas centrālajā kanalizācijā, bet baidos, ka tā tiks nosprostota, jo tur nonāks smalkā pavilna un daudz spalvu. Vannas sietiņš nespēj tos noturēt. Runa ir par suņu frizētavu, attiecīgi spalvu daudzums ir ļoti liels. Kāds varētu būt risinājums? Pladies
Atbildēt/lasīt (1)

Juris

12 Jul 2023

Caurules diametrs pēc hodrofora

(Ūdensapgāde)

Labdien, jautājums par cauruļu diametru māja. No hidrofora nāk collīgā caurule, filtru kasetē jau ir 3/4 ievads. Vai būtu ok tālāk līdz izlietnei/vešmašīnai laist PPR cauruli ar ārējo diametru 20mm?
Atbildēt/lasīt (1)

H

12 Jun 2023

Ūdensapgāde lauku mājai

(Ūdensapgāde)

Labdien! Gribēju pajautāt par ūdensapgādi lauku mājai.

Netālu no lauku mājas atrodas ezers, līdz ar to domājam par ūdensapgādi ūdeni sūknējot tieši no ezera.

Māja atrodas kalnā, ezers atrodas kalna lejā, 110m attālumā.

Mājai attiecībā pret ezera ūdens virsmu ir 12m pacēlums.

Ūdens, kas tiktu ņemts no ezera tiktu pārsvarā lietots ikdienišķām vajadzībām - boilerim, dušai, tualetei, kubula piepildīšanai, utt.

Pie paša ezera nav elektrības - līdz ar to, rodas jautājums, vai ir iespējams variants, ka sūknis atrodas mājā un ūdens tiek iesūkts ar cauruli?

Ja to var izdarīt, vai varētu ieteikt sarakstu ar lietām, kas būtu jāiegādājas šim risinājumam?

Un ja to nevar, tad kāds būtu ieteicamais risinājums?

Paldies!
Atbildēt/lasīt (1)

Rihards

11 Jun 2023

Baseina sūknis

(Ūdens attīrīšana)

Labdien! Kuru baseina sūkni ar filtru jūs ieteiktu 4,5 m3 lielam baseinam. Kuram ražojumam ir lielākā garantija?
Atbildēt/lasīt (1)

Rihards

03 Jun 2023

Spices ūdens kvalitāte

(Ūdens attīrīšana)

Labdien,

Spice 4-5m dziļums, Mārupe.
Tika uzstādīta ūdens attīrīšana katjonīta un anjonīta sveķu tvertne ar sāls tvertni. Pirmos 4 mēn. bija viss OK. Nedaudz iedzeltens ar nelielu smaku bija tikai karstais ūdens. Janvārī viss palika sliktāk, sāka smakot arī aukstais ūdens un arī palika iedzeltens. Uzstādījām papildus tvertni ar aktīvās ogles pildījumu un kompresoru. Situācija uzlabojā uz 100%, bet nu jau atkal viss smako un ir dzeltens. Vai kādam ir bijusi līdzīga pieredze un varbūt ir kāds risinājums?
Karstais ūdens tiek sagatavot caur kombinēto ūdens sildītāju izmantojot siltummsūkni, arprīkots arī ar el.sildelementu. Ir doma mainīt magnija anodu un titāna, tā vismaz cerot tikt vaļā no karstā ūdens smakas.
Ūdens analīzes ir veiktas pirms ūdens attīrīšanas.
Atbildēt/lasīt (1)