Meklēt


Meklēt


Jautājumi

Atbildēt: Aivars

Datums: 22 Mar 2017

 

Ievadiet zemāk šeit redzamo kodu


Cienījamie lapas apmeklētaji, ja Jūs interesē kāds jautājums, kas saistīts ar kompānijas "Akvedukts" darbību, lūdzu izmantojiet šo formu un mēs centīsimies sniegt pēc iespējas precīzas atbildes.

Aicinām izmantot iespēju veikt meklēšanu par interesējošo tēmu arī iepriekš veidotajās diskusijās. Izmantojot meklētāju lapas kreisajā pusē, atzīmējiet meklēšanas vietu "diskusijās", ievadiet meklējamo atslēgas vārdu un spiediet "Meklēt"


Tēmas un atbildes no:

akvedukts   - Akvedukts

Autorizēts lietotājs - Reģistrēts "Akvedukts" klients

Viesis - Nereģistrēts apmeklētājs

Jautājumi un atbildes

Aivars

22 Mar 2017

PPR cauruļu kompensācijas cilpas

(Ūdensapgāde)

Labdien,
Divi jautājumi:
1) Pēc cik gariem posmiem PPR cauruļu posmiem jāizmanto kompensācijas caurules uz D32 cauruli priekš aukstā ūdens stāvvadu?
2) Vai ir nepieciešamas kompensācijas cilpas PPR D32 caurulei ar sietu priekš karstā ūdens stāvvada?

Akvedukts

07 Apr 2017

PPR cauruļu kompensācijas cilpas

PPR cauruļu lineārā pagarinājuma koeficienti ir sekojoši:
0.03 mm/m*°C - caurules ar alumīnija slāni
0.04 mm/m*°C - caurules ar stiklašķiedras slāni
0.15 mm/m*°C - caurules bez papildslāņiem (gan PPR, gan PPR-CT)

Lineārais pagarinājums aprēķināms reizinot Δt (starpība starp montāžas un darba temperatūru) x līnijas garums x lietotā caurules tipa koeficients. Rezultātā tiek iegūti mm, par cik pagarināsies sistēma, sasniedzot paredzēto darba temperatūru.

Piemērs: No D32 PPR caurules tiek veidots stāvvads 15 grādu telpas temperatūrā, kur sistēmā būs darba temperatūra 75 grādi (izrēķinām Δt=75-15=60). Paredzamais stāvvada garums 45m.
Veidojot no PPR bez papildslāņiem: 60 x 45 x 0.15 = 405mm (40.5cm)
Veidojot no PPR ar stiklašķiedras slāņa: 60 x 45 x 0.04 = 108mm (10.8cm)

Nav definētu intervālu kompensatoru uzstādīšanai. Tie uzstādāmi ņemot vērā aprēķinus un izvērtējot situāciju (vietas pieejamība, fiksēto un slīdbalstu montāžas iespējas, utt).

Standarta D32 kompensācijas cilpa spēj absorbēt 55mm lineāro pagarinājumu. Attiecīgi piemērā ar standarta PPR cauruli būtu nepieciešamas 8 kompensācijas cilpas, bet piemērā ar PPR cauruli ar stiklašķiedras slāni būtu nepieciešmas 2 kompensācijas cilpas.