Automātika, kas saprot ūdens debitu akā (pieejamā ūdens daudzumu), nav pieejama, tai būtu jābūt ļoti komplicētai ierīcei.
Kāds ir spiedtvertnes tilpums Jūsu sistēmā?
Pārliecinieties, ka gaisa pretspiediens un membrānas stāvoklis spiedtvertnē atbilst ekspluatācijas prasībām (traucējumu 13.punkts sūkņu ekspluatācijas aprakstā.
Pēc Jūsu apraksta var būt arī situācija, ka sūknis ir piepumpējis spiedtvertni ar ūdeni ilgstošākā laikā ar jaudu, kāda tam ir. Brīva plūsma no spiedtvertnes un tajā esošais spiediens ir lielāks nekā sūkņa darba plūsma un spiediens. Kad Jūs atverat krānu, plūsma no spiedtvertnes ar tajā esošo spiedienu plūst uz krānu, bet, kad ieslēdzas sūknis, tas darbojas ar tādu darba spiedienu un plūsmu, kāds ir pašam sūknim. Ja ir šāda situācija, nepieciešams spiediena relejam iestatīt iespējami mazu spiediena starpību starp ieslēgšanās un izslēgšanās spiedienu.
Ir automātikas, kas nodrošina iespējami mazu spiediena starpību starp ieslēgšanos un izslēgšanos, kā arī, ir speciāli frekvenču pārveidotāji sūkņiem, kas nodrošina nepārtrauktu vienmērīgu spiedienu ūdensapgādes sistēmā. Šādi frekvenču pārveidotāji ir arī vienfāzes sūkņiem.
Sūkņu vadības automātikas labākai izvēlei aicinām konsultēties Akvedukts klientu apkalpošanas centros pie pārdevējiem, vai sazināties ar Akvedukts menedžeri Kasparu: 67805314, kasparsp
akvedukts.lv