Meklēt


Meklēt


Jautājumi

Atbildēt: Ēvalds

Datums: 09 Jan 2018

 

Ievadiet zemāk šeit redzamo kodu


Cienījamie lapas apmeklētaji, ja Jūs interesē kāds jautājums, kas saistīts ar kompānijas "Akvedukts" darbību, lūdzu izmantojiet šo formu un mēs centīsimies sniegt pēc iespējas precīzas atbildes.

Aicinām izmantot iespēju veikt meklēšanu par interesējošo tēmu arī iepriekš veidotajās diskusijās. Izmantojot meklētāju lapas kreisajā pusē, atzīmējiet meklēšanas vietu "diskusijās", ievadiet meklējamo atslēgas vārdu un spiediet "Meklēt"


Tēmas un atbildes no:

akvedukts   - Akvedukts

Autorizēts lietotājs - Reģistrēts "Akvedukts" klients

Viesis - Nereģistrēts apmeklētājs

Jautājumi un atbildes

Ēvalds

09 Jan 2018

Pretvārsta izvēle

(Ūdensapgāde)

Labdien, vēlreiz gribas noskaidrot par pretvārsta izvēli. Man būs iegādāti divi sūkņi, proti, Grundfos MQ 3-45, kurš sūknē no akas, akā man ir jau ievietots metāla pretvārsts ar sietu, bet tas nelīdz, vienalga jāpielej sūknī ūdens. Tātad pirmais jautājums kādu otro pretvārstu tieši pie sūkņa likt un vai tas neapgrūtinās sūkni, draugi iesaka likt pretvārstu ar iekšējo plastmasas konstrukciju, jo horizontāli tas labāk nostrādā?
Otrs sūknis nav saistīts ar lieliem attālumiem un dziļumiem, proti, kādu prevārstu likt pie paša sūkņa JP5+24CL 0,85kW 230V (4651BPBB) Grundfos, lai nebūtu jāpielej ūdens. Paldies par atbildi.

Akvedukts

12 Jan 2018

Pretvārsta izvēle

Abi minētie sūkņi pēc konstrukcijas ir centrbēdzes sūkņi. Centrbēdzes sūknis pats par sevi ūdeni uzsūkt praktiski nevar. Tāpēc pirms sūkņa iedarbināšanas gan sūkņa korpuss, gan viss sūcvads ir jāpielej ar ūdeni. Ūdens no jauna ir jāpielej arī gadījumos, kad sūknis ir bijis atvienots no ūdens apgādes sistēmas. Šādā gadījumā sūknis praktiski gandrīz uzreiz padod ūdeni. Sūcvada galā akā obligāti jāuzstāda pretvārsts ar sietu. Otru pretvārstu uzstāda pie sūkņa gadījumos, kad sūcvads ir relatīvi garš. Tad aiz pretvārsta jāiemontē trīsgabals ar krānu, lai būtu iespēja pieliet sūcvadu.
Arī otrajā gadījumā (JP5+24CL 0,85kW 230V (4651BPBB) Grundfos) sūcvada galā jāpiemontē pretvārsts ar sietu, un sūkņa korpuss un sūcvads jāpielej ar ūdeni.