Meklēt


Dalies ja noderīgs:

Meklēt


Dalies ja noderīgs:

Informācija - Drenāža un kanalizācija

Kā izvēlēties dušas trapu vai noteku

Autors:Akvedukts

​Pieejamo dušas noteku, jeb trapu klāsts un to cenu amplitūda ir tik plaša, ka tajā grūti neapjukt. Šis ceļvedis izskaidros atšķirības un ļaus pašam izvērtēt kāda dušas noteka ir vispiemērotākā tavā vannasistabā vai dušas telpā. Kam pievērst uzmanību, lai dušas traps vai dušas noteka būtu funkcionāla, ekspluatācijā ērta un ilgmūžīga? Uzstādot atšķirīga risinājuma trapus, atšķirsies dušas pamatnes slīpumu izveides prasības. Ilgmūžību ietekmēs dušas trapa vai dušas notekas materiāls. Svarīgi pārliecināties, ka dušas trapa konstrukcija un iebūves risinājums nodrošinās pilnvērtīgu hidroizolāciju. Dušas trapa ekspluatācijas mūžu ietekmēs arī tā tīrīšanas biežums, tādēļ svarīgi, lai paša trapa vai teknes, kā arī sifona tīrīšana būtu iespējami ērta un ātra. Par katru no šiem punktiem nedaudz sīkāk šajā rakstā.

Punktveida traps vai līnijveida tekne?

līnījveida un punktveida trapi

Trapa vai notekas priekšrocības atkarībā no izvietojuma:

- (pa kreisi) traps izvietots centrā - sarežģītāka izbūve; jāgriež vairāk flīžu un jāveido slīpums četros virzienos
- (pa labi) noteka sānā - vienkāršāka izbūve, minimāli papildu griešanas darbi; ja tekne tiek veidota pie sienas, slīpums jāveido tikai vienā virzienā

Plastikāta vai nerūsējošā tērauda?

Plastikāta trapi parasti maksā mazāk, jo to ražošanas process ir vienkāršāks un izejmateriāli lētāki. Nerūsējošais tērauds ir izturīgāks pret transportēšanas un montāžas laikā iespējamo slodzi, kā arī pret agresīvām ķīmiskām vielām, ar kurām parasti tiek tīrītas dušas notekas. Tomēr tas metāla trapus nepadara dārgākus. Nerūsējošā tērauda izmantošanai sanitārtehnikā ir vairāki labi iemesli. Pateicoties gludajai, cietajai virsmai, tai nav nepieciešami nekādi aizsargslāņi, kas izgatavoti no organiskiem vai neorganiskiem materiāliem. Materiāls nekļūst statiski uzlādēts, un tas neļauj tam piesaistīt putekļu daļiņas un rezultātā baktērijas. Pēc saskares ar karstu ūdeni tā virsma izžūst ātrāk nekā citi materiāli. ACO piedāvā dažādas nerūsējošā tērauda sanitārās drenāžas sistēmas. 

Hidroizolācija un tās pievienošana

Jebkurā mitrā telpā jābūt hidroizolācijas elementiem gan uz grīdas, gan sienām.
Kvalitatīviem trapiem ir droši savienojumi, kas pasargā pret iespējamām ūdens noplūdēm. Droša trapa hidroizolācijas atlokam ir jābūt vismaz 30 mm augstam / platam.

Aco dušas traps izmēri

Grozāms vai nekustīgs sifons?

Iebūvējamām detaļām jāpievērš īpaša uzmanība, jo iespējamās labošanas izmaksas gandrīz vienmēr pārsniedz sākotnējo ietaupījumu. Trapu sifoni mēdz būt grozāmi un nekustīgi - kā daļa no trapa.

Aco tekne ar grozāmu vai fiskētu sifonu

 

- (pa kreisi) nekustīgs sifons; nav papildu savienojumu vietas, kas var būt nekvalitatīvi savienotas, tā izslēdzot noplūdes riskus
- (pa labi) grozāms sifons; ērtāka savienošana ar kanalizācijas cauruli, taču papildu savienojuma vieta rada lielāku noplūdes risku. Par grozāmā sifona uzstādīšanu un tā drošību atbildīgs trapa uzstādītājs.

ACO līnijveida risinājums. Funkcionalitāte un dizains

Ja plānojat pārveidot vai būvēt vannas istabu, iesakām izvēlēties ACO ShowerDrain C sērijas trapus ar dekoratīvu režģi un atloku hidroizolācijai. Šie trapi ir izgatavoti no nerūsējošā tērauda 1.4301 (AISI 304) un ir viegli kopjami. Trapu malas ir noapaļotas, lai samazinātu netīrumu uzkrāšanos un atvieglotu tīrīšanu.
Līnijveida dušas tekne Aco

Šīs dušas notekas ir ne tikai funkcionālas, bet arī estētiskas. Trapu korpusam var izvēlēties dažādu dizainu nerūsējošā tērauda režģi. Lai tās būtu vēl nemanāmākas, var izmantot flīzējamu režģi. Notekās izvietots viegli un ērti kopjams sifons.
Aco sifona kopšana 01Aco sifona kopšana 02

Melnais Showerdrain C

Līdz ar patlaban aktuālo melno akcentu popularitāti vannas istabu interjerā, ACO piedāvā ShowerDrain C melnus dušas kanālus. Tie ir izgatavoti no nerūsējošā tērauda 1.4301 (AISI 304) un pārklāti ar melnu krāsu (9004 saskaņā ar RAL). To nelielā augstuma dēļ notekas ir piemērotas gan jaunbūvēs, gan rekonstruējamās telpās. Izvēlas plašu klientu loks gan privātmājas klienti, gan sabiedrisko ēku projektētāji. melns dušas trapsshowerdrain c dušas traps

Gandrīz neredzamais Showerdrain S+


Showerdrain S+ īpašais dizains samazina notekas redzamību. Šauro trapa režģi var lieliski integrēt gan vannasistabas vidū, gan arī gar sienu. Pieejamas divu veidu dekoratīvās uzlikas - Stripe un Plate. Šāds dušas traps ne tikai papildinās jūsu dušas telpas dizainu, bet arī lieliski novadīs ūdeni. Trapa caurplūde ir 0,8 l/s, atbilstoši LVS EN 1253. Arī ShowerDrain S+ ir zems traps un piemērots gan jaunbūvēs, gan arī rekonstruējamās ēkās. Tā galējo augstumu nosaka izvēlētais sifonos. Zemais sifons sasniedz no 70 līdz 160 mm, augstais no 90 līdz 180 mm. Iespēja novadīt ūdeni no hidroizolācija līmeņa. Rūpniecīski iestrādāta hidroizolācijas membrāna.
pelēks traps dušaidušas traps tehniski

Dušas zonas profils - ACO ShowerStep


ACO ShowerStep profili paredzēti uzstādīšanai starp dušas zonu, kur ūdens tiek savākts dušas kanālā, un pārējo vannas istabu. Vannas istabas grīda ir flīzēta bez slīpuma, un dušas zonā ir uzstādīts 1,5–2% slīpums uz dušas notekas pusi. Slīpums rada augstuma starpību starp abām zonām, kas palielinās, tuvojoties trapam.
Aco ShowerStep

ACO dušas notekas un trapi apskatāmi šeit. Plašāk par ražotāju ACO lasi šeit.

KUR IEGĀDĀTIES?

Dušas trapus un notekas, kā arī citu sanitāri tehnisko aprīkojumu iegādāties aicinām Akvedukts klientu apkalpošanas centros (KAC) Rīgā, Jelgavā, Saldū, Liepājā, Siguldā, Valmierā, Valkā, Alūsknē, Balvos, Madonā un Gulbenē. Klientu apkalpošanas centru adreses skatiet šeit.