Meklēt


Meklēt


Jautājumi

 

Ievadiet zemāk šeit redzamo kodu


Cienījamie lapas apmeklētaji, ja Jūs interesē kāds jautājums, kas saistīts ar kompānijas "Akvedukts" darbību, lūdzu izmantojiet šo formu un mēs centīsimies sniegt pēc iespējas precīzas atbildes.

Aicinām izmantot iespēju veikt meklēšanu par interesējošo tēmu arī iepriekš veidotajās diskusijās. Izmantojot meklētāju lapas kreisajā pusē, atzīmējiet meklēšanas vietu "diskusijās", ievadiet meklējamo atslēgas vārdu un spiediet "Meklēt"


Tēmas un atbildes no:

akvedukts   - Akvedukts

Autorizēts lietotājs - Reģistrēts "Akvedukts" klients

Viesis - Nereģistrēts apmeklētājs

Jautājumi un atbildes

Raivis

09 May 2021

PPR ūdens apgāde

(Ūdensapgāde)

Vai drīkst izmantot PPR kausējamās trubas grodā ūdens mezgla apsaistei? Uz ziemas periodu aka, protams būs siltināta.
Paldies!
Atbildēt/lasīt (1)

Raivis

04 May 2021

dziļurbuma sūknis

(Ūdensapgāde)

Sveicināti! Ir viena stāva māja ar diviem dzīvokļiem. Ir izurbts dziļurbums, caurules diametrs D120 līdz 25 metriem, tad iet D90 caurule. Ūdens sākas pie 16m dziļuma. Meistari, kuri veica urbumu, sacīja, ka sūknis jāgremdē iekšā 20 metri. No urbuma vietas līdz mājai ir vēl 17m. No urbuma vietas līdz mājai jau ir ievilkta D32 PE caurule. Katrā dzīvoklī būs virtuves maisītājs, duša, pods, veļasmašīnas un trauku mazgājamās mašīnas.
Kādu sūkni ar kādiem parametriem ieteiksiet un cik lielu hidroforu izvēlēties šim risinājumam, lai būtu normāla ūdens padeve abiem dzīvokļiem?
Paldies!
Atbildēt/lasīt (3)

Ronalds

02 May 2021

Sūknis

(Ūdensapgāde)

Sveiki , mums ir divstāvu māja ar 6 dzīvokļiem savā aka no akas sūknis uzpumpe ūdeni augšā uz bēniņiem (pārtikas muca laikam 500L) un tad uz pašteci tek pa dzīvokļiem, spiediens nekāds gribējām pārvilkta visu ūdeni ar spiedkatlu , bet diemžēl divi kaimiņi atteicās. Jautājums tāds ka lai es savā dzīvoklī uzlaboju spiedienu (visas trubas mainītas) kad sūknis pumpe ūdeni augšā tad daudz maz spiediens ir jo caur manīm iet uz augšu , vai iespējams uzlabot pie ūdens ieejas vannas istaba uzstādīt kādu cirkulācijas sūkni, vai tas galīgi garām? Paldies
Atbildēt/lasīt (1)

Liene

28 Apr 2021

Dziļurbuma ūdens sūknis

(Ūdensapgāde)

Labdien! Vēlētos uzzināt kā iesakat aprīkot dziļurbumu, ar kādu sūkni un visu pārējo aprīkojumu. Dziļurbuma dziļums 71m,Ūdens 11metros,sūknis ja liekot 17 metros līdz mājai 22 metri, māja divstāvu, apmēram 12 iedzīvotāji uz māju. Urbuma ražība 2 kubi stundā.
Atbildēt/lasīt (1)

Jānis

12 Apr 2021

Dziļurbums kopā ar kaimiņu

(Ūdensapgāde)

Kāds būtu labākais tehniskais risinājums, lai varētu kopīgi ar kaimiņu izmantot dziļurbumu un katram būtu individuāla ūdens padeve ar individuālu elektrības patēriņu? Dziļurbuma dziļums 100 metri. Jānis
Atbildēt/lasīt (3)

Kristaps

09 Apr 2021

apkures termostats.

(Apkure)

Labdien!

Pašlaik, mums granulu katlu kontrolē SIEMENS RDH10 termostats. Viss tā kā apmirinātu izņemot to, ka termostata diapazons ir 1,5C. Piemēram, ja istabā ir uzlikti 21 grādI siltuma, tad katlu iekšā slēgsies tikai pie 20 grādiem un ārā pie 21,5c. Starpība 1,5c.
Sakiet, vai ir termostati ar mazāku vai 'pieregulējamu' starpību, pēc vēlēšanās? Varbūt, to var jau izdarīt manam modelim?

Paldies jau iepriekš!
Atbildēt/lasīt (2)

Gunārs

08 Apr 2021

Par ūdens sūkni

(Ūdensapgāde)

Labdien. Aka no pirts atrodas 120 metru attālumā. Kāds sūknis jāizvēlās, kādas caurules?
Atbildēt/lasīt (3)

Māris

08 Apr 2021

(Kanalizācija / drenāža)

Lai pieslēgtos pilsētas centralizētajai kanalizācijas sistēmai nepieciešams uzstādīt sūkni, kādi ir plusi un kādi ir mīnusi, cik sūknis patērē elektrību un cik jaudīgu to vajag? Ūdens patēriņš 10m3 mēnesī, plānots līdz 20 m3 mēnesī.
Atbildēt/lasīt (1)

Uldis

26 Mar 2021

Par jaunu ūdensvadu un sūkni

(Ūdensapgāde)

Diemžēl šajā laikā klātienes konsultācijas nav iespējamas, tāpēc ceru, ka atbildēsiet uz maniem jautājumiem.
Ir lauku māja ar grodu aku. Esošais ūdensvads visdrīzāk ir aizsērējis, jo vairs nav spiediena un tas bija ļoti tievs, tikai 25mm (ārējais diametrs). Domāju visu būvēt no sākuma un pareizi. Aka atrodas 130m no mājas. Ūdens akā jāpaceļ ~ 3m. Pēc akas reljefa kāpums ~4m. Mājai viens stāvs. Māja atrodas 195m virs jūras līmeņa. Nākotnē mājā paredzētas max divas izlietnes, duša, boileris. Mājā dzīvo 3 cilvēki.
Pēc rakstiem diskusijās saprotu, ka ūdensvads jāizvēlas paresns,
PE caurule 40x3.7 SDR11/PN16 (200m). Vai tomēr labāk izvēlēties PE caurule 50x4.6 SDR11/PN16 (200m).
Ūdens sūknis varētu būt Jūsu citās dikusijās ieteiktais Sūknis SBA 3-45 M-siets 15m(97896289)Grundfos?
Cik saprotu, lietojot šo sūkni mājā vairs nav nepieciešama nekāda automātika vai hidrofors? Ja tomēr nepieciešams, tad lūdzu ieteikt, kas vēl nepieciešams.
Paldies jau iepriekš
Atbildēt/lasīt (2)

Elīna

19 Mar 2021

Iegremdējamais sūknis dziļai akai

(Ūdensapgāde)

Labdien!
Lauku mājai ir ļoti dziļa aka - 30m, līdz ūdens līmenim - 20m, akas grodu diametrs - 90cm, aka no mājas atrodas apmēram 30m. Citi parametri nav zināmi. Kādu sūkni ieteiktu pirkt? Un kāda atšķirība ir starp daudzpakāpju centrbēdzes dziļumsūkni un parasto dziļumsūkni?
Paldies!
Atbildēt/lasīt (1)

Gints Pimenovs

18 Mar 2021

(Aktuālās diskusijas)

Esmu reģistrējies.Kapēc never vaļā preces tehnisko aprakstu?
Atbildēt/lasīt (1)

Gatis

13 Mar 2021

(Ūdensapgāde)

Sveiki iegadajos pie jums sukni pagaš gad pavasari un gribeju jautat kas pa vainu varetu but ka atgriežot vaļa kranu mainas udens tecešanas spiediens...
Atbildēt/lasīt (3)

Andris

01 Mar 2021

par ūdens sūkņiem

(Ūdensapgāde)

interesē risinājumi sūkņa un filtra aizsardzībai pret sasalšanu. daļēji virs zemes uzstādītā betona grodā ir sūknis ar smilšu filtru. lielajā spelgonī sasala. vai ir kādi lokāli sildīšanas risinājumi, kas strādātu automātiski un ar mazu jaudu?
Atbildēt/lasīt (1)

INGA

26 Feb 2021

jautajums

(Dažādi)

Labdien! Vai Herz izlietnes sifonu kods;880499 var regulet augstumu,dzilumu? Vai izlietnes maisitajs q10SQ057 kods 880835; ir hroms tads pats ka Herz vannas dusas maisitajs q30SQ360?
Atbildēt/lasīt (1)

Juris

11 Feb 2021

Siltuma akumulators

(Apkure)

Labdien, sakiet lūdzu vai, lai regulētu temperatūru radiatoros, siltuma akumulatora patēriņa pusē, var izmantot četrceļu maisītājvārstu, pievienotu ar pašcirkulācijas loku?
Atbildēt/lasīt (3)

Diāna

10 Feb 2021

Par apkures katla optimizāciju

(Apkure)

Daudzdzīvokļu mājas dzīvolkis - 54 kv.m.
Sākuma uztaisīta apkure ar malkas katlu - VIADRUS (5 sekcijas- domāts 250 kv.m). Tas ir krietni jaudīgāks, nekā nepieciešams šai kvadratūrai. Bet uzticoties meistariem, nepārbaudīju savulaik, kādu katlu man liks. Sākoties problēmām, pārtaisīju uz granulām. Ziemā 1 mēnesī aiziet gandrīz tonna granulu. Parunājot ar citiem granulu katlu lietotājiem, sapratu, ka tas laikam par daudz. Kā var optimizēt katla darbu? Vai varat ieteikt kādu specialistu, kurš var palīdzēt?
Atbildēt/lasīt (1)

Armands Gailišs, valdes loceklis

05 Feb 2021

(Jautājumi par uzņēmuma darbību)

Labdien. Sakiet lūdzu, kā es varu iegādāties vannas maisītājkrānu jūsu veikalā ja man netiek dota iespēja to apskatīt . Vai tiešām nav pat iespēja ieiet veikalā pat ja es tur esmu tai brīdī tikai vienīgais pircējs un ievērojot visus drošības pasākumus.
Atbildēt/lasīt (3)

Kārlis

26 Jan 2021

Granulu apkure!!

(Apkure)

Labdien, tuvākā 1/2 gada - gada laikā plānoju apkures ierīkošanu dzīvoklī 50m2 Optimālā iespēja ir granulu katls, gāzes nav. Siltā grīda būs vidējā ( lielākajā telpā 16m2 ) plus viens radiators tālākajā ( atrodasblakus ). Grīda un radiators jau uzstādīts. Kādi būtu Jūsu ieteikumi katlu izvēlē,vidēji automatizēts (nav jātīra bieži), un protams optimāla cenas/snieguma attiecība. ps.interesētu ari uzstādīšana. Paldies,Kārlis!
Atbildēt/lasīt (1)

Osvalds

25 Jan 2021

Ūdens sūknis, dziļurbuma

(Ūdensapgāde)

Sakiet, vai hidroforu var uzstādīt mājas 2. stāvā, ja sūknis (dziļurbuma) atradīsies apm. 15 metrus no hidrofora? Cik jaudīgu vajadzētu sūkni? Paldies!
Atbildēt/lasīt (1)

Raimonds

22 Jan 2021

Ûdens sūknis rauj gaisu

(Ūdensapgāde)

Labdien,problēma sekojoša ,ir spice 10 metri,likta pirms nepilna gada,pirms neilga laika sāka raut gaisu,sūknis vienā brīdī sāka neslegties ārā jo dēļ gaisa burbuļa sistēmā necēla spiedienu,kamēr neatgrieza krānu un neizsita ārā gaisu. Pārbaudiju hermētiskumu it kā viss ok nekur nepil,pretvārst kas augšā pirms sūkņa tur,spiediens nekrīt! Sūknis nomira pēc pāris reizēm kad palika strādājot pa tukšo. Nomainīju uz jaunu tādu pašu, pirmo dienu viss bija ok tad atkal parādījās tā pati problēma,pamanīju ka pie sükņa ieslēgšanas ap 1.8 atm strauji nokrīt spiediens uz nulli un sūknis kādu brīdi atkal pumpe pa tukšo ,līdz sāk sūkt ūdeni? Vai problēma spices savienojamos? Paldies
Atbildēt/lasīt (1)

Ruta

22 Jan 2021

Granulu apkures katli

(Apkure)

Labdien,

interesētu ietikumi apkures katliem. Nepieciešams "hruščova" tipa mājā, 2 dzīvokļiem, kas atrodas viens virs otra. Vēlme likt 2 stāvā, jo tajā neviens nedzīvo. Katra dzīvokļa platība 50 kvm, doma, ka vajadzētu, lai silda abus dzīvokļus, bet primāri pirmā stāva dzīvokli. Nepieciešama arī ūdens uzsildīšana. Māja nav siktināta. Kādu granulu apkures katlu jūs ieteiktu izvēlēties?
Atbildēt/lasīt (1)

Pēteris

11 Jan 2021

Siltās grīdas.

(Apkure)

Labdien,
Interesē šādi jautājumi. Plānoju uzstādīt jaunbūvei siltās grīdas, projekts diemžēl nav un nebūs. Gribu caurules savilkt pats, lai nedaudz ietaupītu uz izmaksām. Plānoju caurules likt ar 150mm soli dzīvojamās telpās (100m no ārsienas) - 100mm sanmezglos. Jautājumi ir samērā vienkārši:
1) Vai šāds izvietojums cauruļu solim būt loģisks?
2)Cik ir maksimālie cilpu garumi caurulēm ar d 16mm un d20mm?
3)Cik konkrētas caurules var likt uz viena kolektora?
4)Ja ir vairāki kolektori, tad katram no tiem ir nepieciešams savs cirkulācija sūknis?
5) Papildus ir plānots arī kamīns ar siltumakumulāciju. Vai ir iespējams arī kamīnu pieslēgt pie kopējās apkures sistēmas? Vai tomēr nav jēgas?
Apkure - Gaiss- Ūdens siltumsūknis. (ap 6kW telpām līdz 150m2). Kolektoru izvietošanai nav daudz variantu pa māju. Mājas platība 121m2 pirmajā stāvā (10m2 nav jāapkurina) un 63 mansardā. Otrajā stāvā 33 ir tikai nodalīti. Pārējie 30 ir savienots ar augstajiem griestiem no pirmā stāva. Mājas aprēķinātie projektētie siltuma zudumi 58kWh/m2.
Atbildēt/lasīt (1)

SIA Elektro AGA

08 Jan 2021

Reģistrēta klienta maiņa

(Dažādi)

Labdien! Reģistrētais lietotājs pie mums vairs nestrādā. Gribam nomainīt pasūtijuma lietotāju uz pašreizējo pārdevēju.
Atbildēt/lasīt (1)

Andrejs

02 Jan 2021

Apkure

(Apkure)

Tens priekš aizdedzesanai granulam
Atbildēt/lasīt (1)

Viktors

19 Dec 2020

ūdenspiegāde dārzu mājai

(Ūdensapgāde)

Kādu hidroforu jūs ieteiktu dārzu mājai, ja upe no mājas atrodas 25m, kāpums 3m? Caurule ar pretvārstu no mājām līdz upei jau uzlikts.
Atbildēt/lasīt (2)