Meklēt


Dalies ja noderīgs:

Informācija - Par apkures sistēmām

Aizsargā siltumsūkni ar XStream – ilgmūžība un ekonomija

Autors: Akvedukts

Līdz ar izmaiņām enerģētikas jomā strauji pieaudzis pieprasījums pēc ģeotermālajiem un gaiss-ūdens siltumsūkņiem. Sakarā ar elektroenerģijas un gāzes cenu pieaugumu, kā arī vides situācijas pasliktināšanos patērētāji meklē alternatīvus apkures un ūdens sildīšanas avotus. Gaiss-ūdens un ģeotermālais siltumsūknis ir efektīvs, bet tajā pašā laikā diezgan dārgs risinājums. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi aizsargāt aprīkojumu no bojājumiem un energoefektivitātes zuduma. Ar XStream gružu atdalītāju – separatoru aizsargātās siltumapgādes sistēmas darbojas ievērojami efektīvāk, darbojas ilgāk un samazina apkures izdevumus.

Netīrumi, gruži un magnetīts – kas tas ir un kāpēc tie ir bīstami?

gruži apkures sistēmāNetīrumi un gruži ir sīkākās dzesēšanas šķidrumā esošo tehnisko piesārņojuma daļiņas, piemēram, rūsa, kaļķu nogulsnes, katlakmens, smiltis, kā arī gumijas, plastmasas, vara, misiņa daļiņas. Rūsa sastopama divos veidos. Magnētiskā – dzelzs oksīds (Fe3O4), klātesošu melnu netīrumu veidā. Un nemagnētiskā - hematīts (Fe2O3), brūns. Magnetīts vai dzelzs oksīds ir izkliedēti smalki gruži, arī smago metālu saturošu daļiņu savienojumu veidā, kuru izmērs ir mazāks par 10 μm (0,01 mm).

Gaiss, kas nonāk apkures/dzesēšanas sistēmā, ķīmiskas reakcijas rezultātā starp skābekli un jebkuru melno metālu izraisa iekšējo elementu koroziju (piemēram, metāla cauruļvadiem, izplešanās tvertnēm, tērauda radiatoriem). Magnetītam ir magnētiskas īpašības un tam kopā ar citiem gružiem ir nopietna negatīva ietekme:

  • traucē siltuma pārneses procesu siltumsūkņos, katlos, siltummaiņos un radiatoros, būtiski samazinot energoefektivitāti un iekārtu kalpošanas laiku
  • palielina cirkulācijas sūkņu rotējošo komponentu nodilumu, nogulsnējoties dažādās sūkņa daļās, palielinot enerģijas patēriņu
  • sūkņi var pilnībā sabojāties, ja vārpsta ir bloķēta (slapjā rotora sūkņiem) vai ir bojāts mehāniskais blīvējums (sausā rotora sūkņiem)
  • padara darba nespējīgas noslēgierīces - ventiļus, termostatiskos vārstus, solenoīda ventiļus un citas iekārtas
  • samazina un dažos gadījumos pilnībā bloķē apkures kontūru/loku plūsmu
  • izraisa punktveida koroziju.

Saskaņā ar žurnāla Plumbing & Mechanical ziņojumu tas ir iemesls lielākajai daļai esošo apkures un dzesēšanas sistēmu avāriju.

Ierastie risinājumi

Siltumsūkņiem tiek uzstādīti ierastie netīrumu/gružu filtri, kas paredzēti aizsardzībai pret netīrumiem. Tomēr šādi filtri spēj aizturēt tikai lielos gružus. Režģa šūnas izmērs filtros ir aptuveni 0,5 mm (500 μm), t.i., visas mazākās daļiņas netraucēti iziet cauri filtram. Smalkāka sieta izmantošana rada ievērojamu pretestību cirkulācijas sūknim. Sietiņi ātri aizsērē, samazinot plūsmu, un ir nepieciešama pastāvīga tīrīšana.

Lai aizsargātu dārgās sistēmu sastāvdaļas no netīrumiem, gružiem un magnetīta, siltumsūkņu ražotāji stingri iesaka uzstādīt papildu netīrumu atdalītāju (separatoru) ar magnētu. Bieži vien separatora klātbūtne ir neatņemama iekārtas garantijas sastāvdaļa. Tādi labi zināmi siltumsūkņu ražotāji kā Atlantic, De Dietrich, Robert Bosch, Panasonic un citi veiksmīgi izmantojuši Flamco magnētiskos gaisa un netīrumu separatorus no Smart un XStream sērijas. Flamco nepārtraukti attīsta savus produktus atbilstoši tehnoloģiju tendencēm un prasībām – XStream separators ir veiksmīgs pēdējo gadu izstrādājums.

Flamco XStream izstrādājumi

XStream gaisa un netīrumu separators efektīvi atdala gaisu un novērš koroziju. Tas uztver visus netīrumus un magnetītu līdz 4 µm, ko neuztver netīrumu/gružu filtri. Dzesēšanas šķidrums, kas satur gaisa un netīrumu daļiņas, tiek novirzīts pa deflektoriem uz separatora atdalīšanas kameru, kur plūsmas ātrums tiek ievērojami samazināts. Rezultātā gaisa burbuļi paceļas uz augšu un tiek izvadīti ar automātisko gaisa atveri, bet nemagnētiskās daļiņas nosēžas, sakrājoties apakšā. Dzesēšanas šķidrumā esošās magnēta daļiņas piesaista jaudīgs 13 200 Gausu neodīma magnēts, kas atrodas separatora iekšpusē. Neodīma magnēts ir ļoti izturīgs pret karstumu, un tā magnētiskais lauks nekad nezaudē savu spēku. Magnēts atrodas čaulā un nesaskaras ar ūdeni. Izvadīt netīrumus un magnetītu no ierīces ir vienkārši – jāizskrūvē magnēts, jāatver noslēgkrāns un jāizskalo separators.

XStream ir divi darbības režīmi – MAX un ECO, kas ir pārslēdzami. Iedarbinot pirmo reizi vai pēc ilgstošas ​​dīkstāves, ieteicams izmantot MAX režīmu. Pēc tam pārslēdzieties uz ECO režīmu. XStream 20 mm putu polietilēna (EPP) izolācija novērš siltuma zudumus caur separatora korpusu. Atkarībā no modeļa separatoru uzstāda turpgaitas (gaisa aizvadīšana) vai atpakaļgaitas līnijā (gružu savākšana, siltumsūkņa aizsardzība).

Salīdzinot ar citiem analogiem, XStream izceļas ar niecīgu hidraulisko pretestību, kas samazina cirkulācijas sūkņu enerģijas patēriņu. Ar XStream plūsmas ātrums caur separatoru var būt līdz 3 m/s, darba spiediens līdz 10 bāri, bet siltumnesēja temperatūra no -10 °C līdz +120 °C. Tas nozīmē, ka XStream der 99% apkures un dzesēšanas sistēmu un tiek uzstādīts atbilstoši caurules diametram, neveicot papildu aprēķinus. XStream izmantošana samazina sistēmu enerģijas patēriņu par 15% (aprēķins apkures sistēmai pēc Hysopt metodes, izmantojot gāzes katlu un manuālos radiatora vārstus).

XStream jūsu sistēmas sardzē!

Siltumsūkņu instalācijas maksā vairākus tūkstošus eiro. Gružu un magnetīta atdalītāja izmaksas ir aptuveni 1% no visas sistēmas izmaksām. Ietaupot uz atteikšanos no separatora uzstādīšanas, tiek pieļauta kļūda, kas rada nevajadzīgus remontdarbus, visas sistēmas efektivitātes samazināšanos un dārgāku sistēmas ekspluatāciju.

Flamco XStream montāža

Dažādu siltumsūkņu ražotāju pieredze liecina, ka XStream separators veiksmīgi tiek galā ar sistēmu aizsardzību pret bojājumiem un energoefektivitātes kritumiem. Pat pēc siltumsūkņa uzstādīšanas garantijas termiņa beigām varat būt pārliecināti, ka jūsu iekārtas ir labi aizsargātas. Tāpēc siltumsūkņu ražotāji, uzstādītāji un lietotāji izvēlas XStream separatoru.

Iegūsti vairāk informācijas par Flamco XStream īpašībām un tehniskajiem parametriem ražotāja vietnē.

Preču cenas un informācija: apkures sistēmas atgaisotāji

Izstrādājuma informatīvs video: