Meklēt


Dalies ja noderīgs:

Informācija - Par strūklakām un dīķiem

Dekoratīvo dīķu ūdens bioloģiskā attīrīšana

Ūdens attīrīšanās mākslīgajās ūdens tilpēs ir apgrūtināta, jo tajās nenoris dabīgi procesi- ūdens apmaiņa un cirkulācija, skābekļa ražošana u.c. Lai mākslīgās ūdens tilpes ātri neaizaugtu ar aļģēm, ūdens nesasmaktu un nekļūtu nepievilcīgs, nepieciešams veikt piespiedu ūdens cirkulāciju, ūdens bagātināšanu ar skābekli un maksimāla efekta sasniegšanai- piespiedu ūdens bioloģisko attīrīšanu, kas nodrošinās ūdens dzidrību.
Bioloģiskās attīrīšanas filtru izvēlieties atbilstoši esošā vai plānotā dīķa tilpumam. Noteiktai filtru sistēmai jāizvēlas arī atbilstošs cirkulācijas sūknis, kas nodrošinās nepieciešamā ūdens caurplūdi filtrēšanas sistēmā. Laikā, kad ūdens temperatūra ir augstāka par 10'C, cirkulācijas sūknim un filtrēšanas sistēmai jādarbojas nepārtraukti, tādēļ lietderīgi izvēlēties elektropatēriņa ziņā ekonomiskus sūkņus. Tas ļaus ievērojami ietaupīt izmaksas ekspluatācijas laikā. Lai pēc iespējas pilnīgāk izmantotu sūkņa enerģiju, cauruļvadus filtrēšanas sistēmai jāizvēlas ar iekšējo diametru ne mazāku par 32mm (parasti 40mm vai vairāk).

Informācija par bioloģiskās attīrīšanas procesu (pdf fails)
Šajā failā atradīsiet informāciju arī par mākslīgas ūdenstilpes izveides pamata noteikumiem.

Plānojot mākslīgās ūdenstilpes izveidi, lietderīgi pārdomāt arī ūdens attīrīšanai nepieciešamo iekārtu izvietojumu un kas nav mazsvarīgi- saplānot izmaksas. Jo lielāka pēc tilpuma būs mākslīgā ūdenstilpe, jo lielākas būs izbūves, aprīkojuma un ekspluatācijas izmaksas.

BIOLOĢISKĀS ATĪRĪŠANAS FILTRA IZVĒLE (tilpumam no 0,75 līdz 140m3)

Šīs tabulas sastādīšanai izmantots nosacījums, ka filtru sistēmai tiek izmantotas 40mm vai 50mm caurules, to kopējais garums nav lielāks kā 10m un plūsmas padeves augstums nav lielāks kā 1m virs dīķa ūdens līmeņa. Gadījumos, ja cauruļvadi ir garāki, ūdens pacelšanas augstums lielāks, viss dīķa laukums atradīsies tiešos saules staros, vai arī ir citi nosacījumi, kas var pazemināt filtrēšanas sistēmas jaudu, jāizvēlas lielākas jaudas cirkulācijas sūknis vai filtrēšanas sistēma. Šādos gadījumos lūdzam vērsties pēc speciālista konsultācijas.

Dīķu ar lielāku tilpumu (līdz 500 m3) bioloģiskajai attīrīšanai tiek izvēlētas Oase PrifiClear Premium iekārtas, kas tiek komlektētas no atsevišķiem moduļiem un prasa arī īpašas konstrukcijas tehniskās telpas izbūvi. Šādu sistēmu izvēlē aicinām konsultēties pie Akvedukts speciālistiem.

Dīķa tilpuma apzīmējumi tabulā:

 

 - Dīķis ar augiem, bez zivīm.

 

 - Dīķis ar augiem un zivju apjomu līdz 1kg uz 1000 litriem (neattiecas uz KOI karpām).

 

 - Dīķis ar augiem un zivju apjomu no 1-3kg uz 1000 litriem un KOI karpu dīķiem.