Meklēt


Dalies ja noderīgs:

Informācija - Par strūklakām un dīķiem

Dīķu ieziemošana

Ar katru gadu arvien vairāk tiek veidoti dekoratīvie dīķi gan ar gan bez zivīm. Tuvojoties ziemas sezonai laicīgi nepieciešams padomāt par dīķa un to iemītnieku labsajūtu arī ziemas periodā- pirms sala iestāšanās nepieciešams iztīrīt atmirušo augu paliekas un citas nogulsnējušās organiskās vielas dīķa dibenā, jo trūdēšanas procesā tās patērē lielu skābekļa daudzumu. Ja dīķis apstādīts ar ūdenszālēm, tās nepieciešams laicīgi izpļaut, lai pavasarī, sasalušās un nokaltušās zāles paliekas nenonāktu ūdenī un nerastos lieks piesārņojums. Šīs darbības attiecināmas arī uz dīķiem, kuros nav zivju, vai citu ūdens iemītnieku, pretējā gadījumā pavasarī pēc ledus nokušanas jūs var sagaidīt dīķis ar melnu un smakojošu ūdeni. Pēc ledus kārtas izveidošanās dīķa ūdenim tiek pārtraukts kontakts ar atmosfēru. Ūdenszāļu, zivju ekskrementu u.c. organisku vielu trūdēšanas procesā izdalītās toksiskās gāzes nevar tikt izvadītas atmosfērā caur ūdens virskārtu, dīķa ūdenim nepiekļūst skābeklis. Jebkurai dzīvībai ūdenī šādi apstākļi ir ne tikai kaitīgi, bet var būt arī nāvējoši, tādēļ jārūpējas, lai ziemas laikā dīķa ūdens virsmai iespējami ilgi būtu  kontakts ar atmosfēru un ledus segā būtu atveres kaitīgo gāzu izvadīšanai no ūdens. Rūpnīca OASE dīķa veselīgai ieziemošanai piedāvā divus produktus- Ice Preventer un IceFree 4 Seasons.

Ledus aizturētājs Ice Preventer (kods 536825, Pontec sērija)- vienkāršs un lēts risinājums, darbojas bez sūkņa un jebkāda elektrības patēriņa. Divdaļīgajā ledus aizturētājā iebūvētas trīs kameras, kuras, pieberot ar smiltīm, kalpo kā atsvars ledus aizturētāja pareizam iegrimes dziļumam. Dīķa ūdens, kas atrodas pludiņa centrālajā daļā, silda gaisa telpu pludiņa iekšpusē un neļauj tam atdzist zemāk par 0'C pat tad, kad āra gaisa temperatūra ir -20'C. Ice Preventer nodrošina nepārtrauktu āliņģa uzturēšanu gaisa temperatūrā līdz -20'C. Ledus aizturētājs ir kombinējams ar skābekļa padeves iekārtu AquaOxy 240 (550532), AquaOxy 500 (557063), Aqua Oxy 1000 (537125) AquaOxy 2000 (557350), vai AquaOxy 4800 (kods 550398), kas papildus bagātinās dīķa ūdeni ar skābekli.

Ledus aizturētājs IceFree 4 Seasons (kods 549992) uzstādāms vietās, kur iespējams pieslēgt strāvas padevi (piemēram, uzstādot InScenio kontaktu kārbu). IceFree 4 Seasons sastāv no pludiņa un 80cm garā silikona caurulē iekarināta sūkņa. Sūknis karājas ūdenī un piegādā nelielu ūdens daudzumu no siltāka ūdens slāņa dīķī uz ūdens virskārtu. Cirkulācijai tiek izmantots neliels ūdens daudzums, tādēļ nozīmīgā ūdens temperatūras zona dīķī sūkņa darbības dēļ netiek traucēta. Procesa laikā dīķī tiek nodrošināts neaizsaluša ūdens laukums apmēram 20cm diametrā ap IceFree 4 Seasons pludiņu pie āra gaisa temperatūras līdz pat -20'C. Ņemot vērā to, ka procesa nodrošināšanai sūknim jādarbojas nepārtraukti, sūknis apgādāts ar elektrodzinēju, kura jauda ir ārkārtīgi minimāla- tikai 5W stundā. Vasaras periodā, izmantojot sprauslas, IceFree 4 Seasons var būt pielietojams nelielas strūklaku izveidei. Strūklas maksimālais augstums H=0,4m.

Ņemot vērā Latvijas bargās ziemas, āra gaisa temperatūra periodiski tomēr var kļūt zemāka par -20'C robežu. Šajos periodos neaizmirstiet veltīt papildus uzmanību arī Jūsu dīķa iemītniekiem pārbaudot, vai āliņģi nav aizsaluši.

Dekoratīvo dīķu ūdens bagātināšanai ar skābekli gan vasaras, gan ziemas sezonas laikā ērti izmantot rūpnīcas OASE membrānas tipa aeratorus AquaOxy. Atkarībā no modeļa (pavisam ir četri, ar jaudu 10W, 15W, 25W un 60W) tie var nodrošināt mākslīgo dīķu ar tilpumu līdz 50m3 aerāciju. Jāatceras, ka skābekļa padeve dīķa ūdenī ne tikai rada labākus apstākļus zivīm, bet arī veicina sadalīšanās procesus un tā rezultātā- kaitīgo gāzu rašanos. Šī iemesla dēļ vēlreiz atgādināsim, ka aizsalušiem dīķiem nepietiek ar skābekļa padevi vien- tiem ir nepieciešami āliņģi sadalīšanās procesā radušos toksisko gāzu izvadīšanai no dīķa ūdens.

Informācija par aeratoriem AquaOxy 400, AquaOxy 1000, AquaOxy 2000 un AquaOxy 4800 CWS- Akvedukts e-noliktavā.

Papildus informācijas iegūšanai sazinieties: andrejsakvedukts.lv