Meklēt


Dalies ja noderīgs:

Informācija - Speciālas tehnoloģijas

Inovatīvs ūdens atkaļķotājs Dropson

DRPSON logo

Uzdevums – aukstā un sanitārā karstā ūdens apgādes sistēmas aizsardzība pret kaļķa negatīvo ietekmi, katlakmens veidošanos.

VEIKTSPĒJA

IEGUVUMI

CIK MAKSĀ UN KUR IEGĀDĀTIES?

Ko izvēlēties? "Lielo" vai "Mazo"?

Ūdens mīkstinātājs izmēri Ūdens atkaļķotājs izmēri

Attēlos redzami aptuveni gabarītu izmēri jonu apmaiņas iekārtai un ūdens atkaļķošanas iekārtai Dropson. Gabarītu izmēri var būt atšķirīgi atkarībā no jonu apmaiņas ūdens mīkstinātāja ražotāja un ierīču modeļiem, taču abi attēli uzskatāmi demonstrē pirmās būtiskās atšķirības - kompaktumu un konstruktīvā risinājuma vienkāršību par labu DROPSON ūdens atkaļķošanas sistēmai. Kāda ir DROPSON atkaļķošanas iekārta:

EMI2500 Dropson atkaļķotājs ūdens mīkstināšana

 • EFEKTĪVA - Profilaktiska un attīroša iedarbība. Jau esošais katlakmens pakāpeniski tiek izšķīdināts
 • BEZ PAPILDU APKOPES - nav nepieciešams sāls vai citi papildus materiāli
 • EKOLOĢISKA - nerada nekādus sāls vai ķīmiskus atkritumus
 • EKONOMISKA - ļaus ietaupīt enerģiju, uzlabojot sistēmas ierīču darbību, nepatērē ūdeni servisa veikšanai (nav nepieciešama reģenerācija)
 • VIENKĀRŠA UZSTĀDĪŠANA - aizņem ļoti maz vietas; nepieciešams tikai elektrības pieslēgums, nav nepieciešams kanalizācijas pieslēgums
 • PIEMĒROTĪBA DZERŠANAI - saudzīgi izturas pret ūdeni un tā dabīgo sastāvu; apstrādātais ūdens ir atbilstošs cilvēku un dzīvnieku uzturam, kā arī laistīšanai
 • VIENMĒR DARBA KĀRTĪBĀ - nav nepieciešams servisa periods reģenerācijas veikšanai, ūdens pieejams nemainīgā kvalitātē, jebkurā diennakts stundā

Progresīva, inovatīva tehnoloģija ar augstu veiktspēju. Lieliski piemērota Latvijas apstākļiem, kur ūdens cietība ir viena no lielākajām problēmām ūdens sagatavošanā.  Kompakta, efektīva, ekonomiska, no jebkādas apkopes brīva alternatīva ierastajām ūdens mīkstināšanas iekārtām. Piemērojama aukstā un sanitārā karstā ūdens sagatavošanai gan mājsaimniecībām, gan profesionālam pielietojumam. Nav paredzēta apkures sistēmām. Nenodrošina estētisku efektu uz virsmām, kur ūdens nožūst, taču aizsargā cauruļvadu, sildelementu, siltummaiņu, aukstā un karstā ūdens sistēmu komponentu visrmas no katlakmens veidošanās. 

Neliels ieskats procesos

Kas ir katlakmens un kā no tā atbrīvoties? Ar ko atšķiras ūdens mīkstināšana no atkaļķošanas? Noskaties šo video un iegūsi atbildes uz šiem un citiem jautājumiem:

Ūdens atkaļķotāja veiktspēja

Pateicoties tās inovatīvai koncepcijai un augstajai izmantoto materiālu kvalitātei DROPSON izstrādātā, patentētā tehnoloģija (E.M.I – elektromagnētiskais impulss) piedāvā izcilu veiktspēju. Katrs ūdens apstrādes elements tiek kalibrēts rūpnīcā, pielietojot augstu precizitāti, lai nodrošinātu nevainojamu efektivitāti, pielāgojot to katra konkrētā modeļa plūsmas līknei un ūdens cietības skalai.

Ūdens atkaļķotāja darbības efektivitātes grafiks

Grafikā redzama ierīču veiktspēja atkarībā no ūdens cietības un vidējās plūsmas ūdensvada tīklā. Ūdens cietības grafiks sadalīts sešās zonās (atšķirīgs iekrāsojums): 1 – ļoti mīksts; 2 – mīksts; 3 – viegli ciets; 4 – vidēji ciets; 5 – ciets; 6 – ļoti ciets. Vēlamā ūdens cietības robeža saimniecības ūdenim no 1.2 – 2.8 mmol/l. Ūdenim ar augstāku cietības pakāpi attiecīgi palielinās arī katlakmens veidošanās ātrums.

Pilna sistēmas aizsardzība pret katlakmens veidošanos.

 

 

Aizsargājiet jūsu sistēmu no kaļķakmens un korozijas. Aizsargājiet jūsu karstā ūdens sistēmu un iekārtas, kā arī cauruļvadus. Jaunas paaudzes elektroniskā atkaļķošanas sistēma, kas darbojas bez papildu apkopes, kā arī bez sāls patēriņa un ūdens zudumiem.

 

1 - Kalcija (Ca) un karbonāta joni (CO3), kas ir atbildīgi par katlakmens veidošanos, atrodas ūdenī suspendētu daļiņu veidā

2 - Virpuļa efekts - pateicoties virpuļsistēmai, apstrādājamai plūsmai tiek palielināta turbulence

3 - elektroniskais modulis - dažādas magnētiskās iedarbības ģeneratori ar multizonu kontroli

4 - magnētisko impulsu ģenerators - tiek pielietota iedarbība ar noteiktu frekvenci, kas vērsta tieši uz turbulento ūdens plūsmu

5 - Kristalizācija - magnētiskā iedarbība, līdzdarbojoties ar virpuļa kinētisko enerģiju, izraisa ūdenī atrodošos, suspendēto kalcija un karbonāta jonu kristalizāciju

6 - Mikrokristāli - izveidotajiem kristāliem nepiemīt katlakmens struktūra. Tie nevar izsēsties uz virsmām, jo ir kristalizēti. Tie plūdīs caur sistēmu un tiks izvadīti no tās caur krāniem un kanalizāciju.

Attēla resurss: www.dropson.com

Kādi ieguvumi?

 

 

Ūdens atkaļķotājs mīkstinātājs Dropson

 • Dropson atkaļķošanas sistēma ir vienkārši uzstādāma uz galvenās aukstā ūdens ieplūdes, uzreiz aiz padeves sūkņiem. Dropson nav nepieciešama jebkāda veida apkope, tai nav nepieciešams pievienot sāli, un tā netērē ūdeni. Iekārtas elektroenerģijas patēriņš ir minimāls, līdzvērtīgs energoefektīvās spuldzes patēriņam.
 • Pirms Dropson jāuzstāda mehāniskais filtrs (25 mkr – 50mkr), tādējādi izvairoties no riska, ka sistēmā nokļūst smilts un citas suspendētas daļiņas.
 • Dropson sistēmas garantē enerģijas ietaupījumu ūdens sildīšanas procesā, jo tās sniedz ideālus termoapmaiņas apstākļus starp primāro un sekundāro kontūru, izvairoties no kaļķakmens apaugumu veidošanās. 3mm biezs katlakmens apaugums starp sildelementiem un barošanas ūdeni palielinās enerģijas patēriņu par 30% - Dropson to novērsīs.
 • Dropson garantē optimālu un nepārtrauktu siltummaiņu darbību, izvairoties no katlakmens kārtiņas veidošanās. Dropson ļauj izvairīties no demontāžas, neparedzētas apkopes un dīkstāves.
 • Aizsargājiet jūsu sistēmu. Dropson - tā ir jūsu sistēmas veiktspējas garantija visa tās kalpošanas laika garumā. Atšķirībā no tradicionālajiem ūdens mīkstinātājiem, tā neizmanto sāli, kas paātrina sistēmas koroziju.
 • Dropson aizsargā jūsu sadzīves tehnikas sildelementus, piemēram, trauku mazgājamo mašīnu un veļas mašīnu sildelementus.
 • Ar Dropson apstrādātais ūdens ļaus arī izvairīties no kalcija karbonāta kristalizācijas uz audumu šķiedrām. Drēbes būs mīkstākas, izmantojot mazāku mazgājamā līdzekļa daudzumu.
 • Apstrāde ar Dropson nodrošina pareizu jaucēkrānu veiktspēju. Mehānismi neiestrēgs un saglabās to sākotnējo ūdens un enerģijas taupīšanas funkcionalitāti. Katlakmens, kas jau atrodas sistēmā, pakāpeniski izšķīdīs.
 • Apstrāde ar Dropson ir īpaši piemērota dārza laistīšanas sistēmām. Augi labāk uzsūc ūdeni, kas apstrādāts ar Dropson, kas tādējādi veicina to turpmāku augšanu.
 • Dropson atkaļķošanas sistēmas nodrošina vienmērīgu laistīšanu. Tās ļauj izvairīties no caurplūdes samazināšanās un sprauslu un smidzinātāju nosprostojumiem. Katram sektoram ieprogrammētais ūdens patēriņš paliek nemainīgs.
 • Dropson ir saņēmusi veselības atbilstības sertifikātu (ACS). Dropson nemaina ūdens piemērotību lietošanai pārtikā.

Vai iekārta ir pilnīgi analoga ierastajām ūdens mīkstināšanas iekārtām?

 

 

Nē, tā ir alternatīva iekārta, jo ūdens mīkstināšanas iekārtas samazina kalcija saturu ūdenī, taču DROPSON EMI kalcija klātbūtni ūdenī tikai padara inženiertehniskajām iekārtām nekaitīgu. Iekārta neattīra ūdeni no kaļķa, bet novērš katlakmens veidošanos uz cauruļvadu sieniņām, karstā ūdens sildelementu virsmām (karstā ūdens boileri, veļasmašīnu un trauku mazgājamo mašīnu sildelementi, u.c.)  un siltumapmaiņas virsmām, padarot to darbību maksimāli efektīvu. Apstrādātā ūdens kaļķa nosēdumi uz virsmām ir vieglāk notīrāmi. Uz sildelementiem ar temperatūru virs 70'C (piem. tējkannas) kaļķa nosēdumi pilnībā nepazūd, taču to ir ievērojami mazāk un tie ir viegli notīrāmi. Iekārta maina kaļķa struktūru, nevis to attīra, tādēļ cietības mērījumi ūdenim pirms un pēc iekārtas pielietošanas nemainīsies. Iekārta nenodrošina estētisku rezultātu - negarantē no katlakmens brīvas virsmas uz kurām nonācis cietais ūdens, taču tā lieliski aizsargā tehnoloģijas un aprīkojumu, kurā plūst apstrādātais ūdens - cauruļvadus, sildelementu un siltuma apmaiņas virsmas. Dropson EMI nesamazina dzelzs saturu ūdenī, taču dzelzs nogulsnes no virsmām izsēdīsies mazāk, jo ūdens neveidos katlakmens slāni, kurā dzelzs nosēdumiem pieķerties un to būs vieglāk notīrīt. Ērtākam salīdzinājumam iesakām aplūkot šo salīdzināšanas tabulu:

Biežāk uzdotie jautājumi
Ūdens mīkstinātājiem
Dropson
sistēma
Piezīmes
Vai šī tehnoloģija pasargā pret kaļķakmens veidošanos? Abas sistēmas novērš katlakmens veidošanos. Tradicionālajā ūdens mīkstināšanas sistēmā norisinās ķīmiski procesi. Tiek izmantota jonu apmaiņas metode - ūdeni filtrē caur jonu apmaiņas sveķiem, kur kalcija un magnija joni tiek aizstāti ar nātrija joniem. DROPSON sistēma izmanto tikai un vienīgi fizikālus procesus cīņā ar katlakmeni, pārveidojot kalcija kristālu formā, kas nepieķeras virsmām.
Vai aparāts likvidē kaļķi? DROPSON iekārtas fizikālie procesi novērš katlakmens veidošanos, neveicot paša kalcija karbonāta likvidēšanu. Ar fizikālajiem procesiem tiek panākta kaļķa nespēja noteiktā laikā izgulsnēties uz virsmām. Pēc DROPSON iekārtas kaļķis kopā ar ūdens plūsmu tiek pārvietots pa sistēmu līdz tiek izvadīts caur izvadu, piemēram, krānu.
Vai sistēma novērsīs kaļķakmens veidošanos jau sākotnēji un uz visiem laikiem? DROPSON iekārta ne tikai novērš katlakmens turpmāku veidošanos Jūsu sistēmā, bet arī izšķīdina jau esošo katlakmens apaugumu.
Vai cauruļvadi un aprīkojums tiek aizsargāti pret kaļķakmens apaugumu? Ja vien cauruļvadā ir regulāra ūdens plūsma, ar Dropson EMI apstrādātais ūdens iekļaus kalcija kristālus, kas nav spējīgi pieķerties virsmām. Ūdensvada cauruļu diametrs nesamazināsies, sildelementi un siltummaiņu virsmas neapaugs, veļasmašīnu un trauku mazgājamo mašīnu ūdens padeves caurules un sildelementi tiks aizsargāti un aprīkojums kalpos ievērojami ilgāku laiku un ievērojami energofektīvāk.
Vai pēc apstrādes uz ārējām virsmām veidojas kaļķakmens nogulsnes? Pēc ūdens apstrādes ar Dropson EMI iekārtu, kalcija kristāla forma, kas neļauj pieķerties virsmām, saglabājas vien noteiktu laiku (12 - 24 h). Pēc šī perioda kristāls pieņem to sākotnējoi struktūru, kas veido katlakmeni. Tādēļ aizsardzība notiek sistēmu līnijās, kur notiek regulāra ūdens apmaiņa, savukārt uz virsmām ūdens sastāvā esošais kaļķis var veidot katlakmens kārtu, kas būs jātīra ar ierastiem līdzekļiem.
Vai ir iespējams, ka iekārta izraisa koroziju, tādējādi sabojājot sistēmu? Tas attiecas tikai uz tradicionālajām ūdens mīkstināšanas sistēmām. Tajā notiek apmaiņa starp kalcija un nātrija joniem. Izmantotie nātrija joni padara ūdeni korozīvu, kas ilgtermiņā var izraisīt sistēmas bojājumus. Daži ūdens sildītāju ražotāji atsaka garantiju, ja lietotājs izmantoja ūdeni, kas tika mīkstināts ar šo jonu apmaiņas metodi.
Vai iekārtai nepieciešams regulāri pievienot sāli? Tradicionālajām ūdens mīkstināšanas iekārtām nepieciešama regulāra sāls pievienošana, jo tā tiek izmantota ķīmiskajos procesos. DROPSON iekārta ūdens attīrīšanai pielieto tikai fizikālus procesus, ko realizēšanai nav nepieciešamas papildus vielas.
Vai iekārta palielinās ūdens patēriņu? Tradicionālajām ūdens mīkstināšanas iekārtām nepieciešama regulāra jonu apmaiņas sveķu reģenerācija (skalošana). Vienā mēnesī tiek veikti vidēji 4-7 reģenerācijas cikli, katrs cikls var patērēt līdz pat 200 litriem dzeramā ūdens. DROPSON iekārtai nav nepieciešama reģenerācija.
Vai uzturēšanas izmaksas ir augstas? Ekspluatējot tradicionālās ūdens mīkstināšanas iekārtas, jārēķinās ar augstām uzturēšanas izmaksām. Šīs iekārtas patērē daudz ūdens, ko vēlāk jānovada kanalizācijā. DROPSON iekārtai nepieciešams tikai elektrības pieslēgums. Tās elektrības patēriņš ir ļoti zems, tas atbilst energoefektīvas spuldzes elektrības patēriņam.
Vai apstrādāto ūdeni var droši lietot cilvēku uzturā? Tradicionālās ūdens mīkstināšanas iekārtas maina ūdens ķīmisko sastāvu. MK noteikumi Nr.63 "Dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma prasības" nosaka, ka pieļaujamais nātrija daudzums dzeramajā ūdenī nedrīkst pārsniegt 200 mg/l, bet mīkstinātajā ūdenī šis daudzums bieži vien ir virs šīs vērtības – šādu ūdeni nav ieteicams regulāri lietot uzturā. Izmantojot DROPSON iekārtu, Jūsu attīrītais ūdens saglabās savas īpašības un būs piemērots dzeršanai.
Vai apstrādātais ūdens ir piemērots dārza laistīšanai? DROPSON iekārta nemaina ūdens ķīmisko sastāvu - nātrija daudzums netiek paaugstināts, līdz ar to attīrītais ūdens ir piemērots dārza laistīšanai. Tradicionāli mīkstinātais ūdens nav piemērots dārza laistīšanai, jo tajā ir paaugstināts nātrija daudzums.
Vai izmazgātās drēbes kļūs maigākas? Mazgājot veļu attīrītajā ūdenī, ir nepieciešams mazāks mazgāšanas līdzekļa daudzums, kā arī uz apģērba šķiedrām nekristalizējas kalcija karbonāts. Tas padarīs Jūsu drēbes maigākas.
Vai ir jāpievieno sāls trauku mazgājamā mašīnā? Pēc trauku mazgāšanas un to nožūšanas uz tiem var parādīties plāna pulverveida kaļķa nosēdumu kārtiņa. Šo kārtiņu var viegli notīrīt, jo kaļķis nav izveidojis kristālus. Pievienojot speciālu sāli trauku mazgājamā mašīnā, var izvairīties arī no šiem kaļķa nosēdumiem.
Vai varēs redzēt kaļķakmens nogulsnes manā izlietnē un vannā? Izmantojot tradicionālo ūdens mīkstinātāju, tiek regulēta ūdens cietība, to samazinot. Šāda ūdens mīkstināšana novērš katlakmens veidošanos, bet augstā nātrija koncentrācija ūdenī veicina koroziju, ko ilgtermiņā var sākt novērot uz dažādām virsmām vannas istabā. DROPSON iekārtas attīrītais ūdens nav korozīvs. Kaut gan ūdens var atstāt kaļķa nosēdumus, tos var vieglāk notīrīt.
Vai šis ir labākais risinājums pat tajās vietās, kur ūdens ir ļoti ciets?

Izmantojot tradicionālās ūdens mīkstināšanas iekārtas, arvien cietāka ūdens apstrādei jāpatērē arī lielāks sāls daudzums. Jo augstāka nātrija koncentrācija ūdenī, jo ūdens kļūst korozīvāks. DROPSON nemaina ūdens ķīmisko sastāvu – katlakmens veidošanās tiek novērsta, izmantojot fizikālus procesus. DROPSON lieliski spēj attīrīt arī ļoti cietu ūdeni, nepalielinot uzturēšanas izmaksas un neradot korozīvu ūdeni.

 

Iekārtas izvēle un aprēķini.

 

 

Vienģimeņu mājsaimniecību vajadzības ūdens sagatavošanai pilnībā sedz modelis EMI2500. Lielāka patērētāju skaita gadījumā ieteicams izmantot ražotāja aprēķina programmatūru, norādot objekta veidu (privātmāja ar plašāku saimniecību, dzīvojamā ēka, viesnīca, kafejnīca, utt.), apstrādājamā ūdens veidu – auksts vai sanitārais karstais ūdens, kā arī visu ūdens patēriņa mezglu veidus un skaitu (izlietnes, klozetpodi, dušas, vannas, utt.), siltā ūdens sagatavošanas veidu, u.c.

Lielākām apdzīvotām platībām, viesnīcām, kafejnīcām, citiem ražošanas objektiem atbilstošas iekārtas izvēlei aicinām sazināties ar Akvedukts, vai arī aizpildīt pieteikuma formu DROPSON oficiālajā vietnē.

Kur iegādāties un kāda ir iekārtas cena?

 

 

DROPSON atkaļķotājus var iegādāties Akvedukts klientu apkalpošanas centros Rīgā un citās Latvijas pilsētās.

Iekārtas cenu un detalizētāku tehnisko informāciju var atrast Akvedukts E-noliktavas sistēmā, sadaļā Filtri, ūdens sagatavošana/DROPSON atkaļķotāji, pie preces aprakstiem.

Plašāku informāciju par ierīču pielietojumu un pozitīvajām īpašībām lūdzam skatīt ražotāja DROPSON oficiālajā vietnē.

Uzstādīšanas piemēri

 

 

Uzstādīšanas piemērs privātmājai. 1 - atkaļķotājs, 2 - mehāniskais filtrs (25 mkr - 50 mkr)

Ūdens atkaļķotāja uzstādīšana dzīvojamā ēkā

 

Uzstādīšanas piemērs sabiedriskām telpām (sanitārā karstā ūdens līnija). 1 - atkaļķotājs, 2 - mehāniskais filtrs (25 mkr - 50 mkr)

Ūdens atkaļķotāja mīkstinātāja uzstādīšana uz karstā ūdens siltummaiņa līnijas

Attēlu resurss: www.dropson.com