Meklēt


Dalies ja noderīgs:

Par firmu

Vēsture

Akvedukts - ūdensapgādes, kanalizācijas un apkures sistēmu vairumtirgotājs

Nosaukums

Piemērota uzņēmuma nosaukuma izvēles pamatā kalpoja šādi kritēriji:

  • vārdam jābūt viegli izrunājamam praktiski ikvienā valodā:

latviski - akvedukts
latīniski - aquaeductus
angliski - aqueduct

  • nosaukumam jaietver jēga un nozīme:

vēsturiskā - Tuvo Austrumu (babiloniešu un ēģiptiešu sarežģītās apūdeņošanas sistēmas vēl pirms romiešiem) un Senās Romas impērijas (asīriešu būvētie romiešu stila akvedukti VII gs. p.m.ē.) kultūrvēsturiskie sasniegumi

jēdzieniskā - svešvārdu vārdnīcas skaidrojums: tilts, pa kuru pāri ceļam, aizai, upju ielejai utt. pārvadīts ūdensvads, apūdeņošanas vai hidroenerģētikas kanāls

  • pārliecība, ka izvēlētais vārds ir īstais:

intuitīva atziņa par nosaukuma izvēli pēc datorspēles "Civilizācija" - Akvedukta celtniecība senajā Romā ir saistīta ar Romas civilizācijas uzplaukumu; uzņēmuma "Akvedukts" darbība ir saistīta ar Latvijas tautsaimniecības attīstību un sasniegumiem mūsdienās.

Uzņēmums

Kompānija dibināta 1994.gada 20.decembrī.

Veiksmīgas uzņēmējdarbības pamatā bija pārdomāta un īstajā brīdī realizēta biznesa stratēģija, ieviešot tirgū jaunu produktu, kas pēcpadomju iekārtas mājsaimniecībās kļuva par pieprasītu un vērtīgu ūdensapgādes sastāvdaļu.

1997. gadā Igaunijā nodibināts saistītais uzņēmums Akvedukt OU.
1998. gadā Lietuvā - Naurisa-Akvedukts UAB.

Šobrīd kompānija Akvedukts ieņem stabilu vietu sūkņu, ūdensapgādes, kanalizācijas, apkures, kā arī dārza preču vairumtirdzniecības tirgū.
Baltijas tirgū preču izplatīšana norit caur mazumtirdzniecības veikaliem, kā arī būvniecības un montāžas uzņēmumiem, kas ir tiešie "Akvedukts" klienti. "Akvedukts" klientu lokā ir arī novadu, pagastu un pilsētu pašvaldības uzņēmumi.
Par pastāvīgiem klientiem uzskatāmi vairāk kā 500 Latvijas uzņēmumi, kas nodarbojas ar tirdzniecību, ražošanu, būvniecību vai montāžu. Lielu preču apgrozījumu nodrošina arī vienreizēji projektu pasūtījumi no celtniecības uzņēmumiem un/vai pašvaldībām.

Kopš 2005. gada pavasara "Akvedukts" savu darbību organizē sev piederošā teritorijā, kas ne tikai veicina loģistiku, bet arī nodrošina iespēju paplašināt uzņēmumu nākotnē.
2005. gadā - noliktavu un biroja telpu kopējā platība bija 3800 m²

2007. gadā tika uzsākta noliktavu platību paplašināšana un pēc darbu nodošanas 2008. gada sākumā biroja un noliktavu telpu kopējā platība sasniedza 6100 m²
no tām noliktava ar palīgtelpām - 4900 m²
tirdzniecības zāles un birojs - 1200 m²

Preču izvietošanas iespēja ārpus telpām iespējama 4000 m² teritorijā.

2009. gada pavasarī "Akvedukts" uzsāk mazumtirdzniecības veikalu SPECS pārņemšanu.
Gada beigās uzņēmumam pievienoti SPECS veikali Jelgavā, Liepājā, Gulbenē, Alūksnē, Madonā, Balvos.

2012. gada vasarā SPECS veikali pārveidoti par SIA "Akvedukts" klientu apkalpošanas centriem (KAC).

2016. gada rudenī SIA "Akvedukts" klientu apkalpošanas centru saimei pievienojas KAC Valmierā, bet 2017. gada oktobrī arī KAC Saldū.

2017. gada 2. maijā SIA "Akvedukts" maina komercdarbības veidu un turpmāk darbojas kā akciju sabiedrība "Akvedukts".

2018. gada 23. martā - SIA "Kros" kļūst par AS "Akvedukts" grupas uzņēmumu

2018. gada aprīlī durvis ver AS "Akvedukts" klientu apkalpošanas centrs Siguldā

2023. gada maijā Valkā tiek atklāts vienpadsmitais klientu apkalpošanas centrs

Saglabājot pastāvīgi augoša apgrozījuma tendenci, "Akvedukts" paredz vispārējam preču, pakalpojumu piedāvājumam piesaistīt papildus sfēras, kas saistītas ar ventilāciju, aukstumapgādi, gāzes apgādi un kanalizāciju.

Attīstība

Darbinieki:
Uzņēmuma darbības pirmsākumos strādāja 3 darbinieki.
2006. gadā strādājošo skaits palielinājies līdz 45.
2007. gadā - līdz 50 (jūlijs).
2010. gadā uzņēmumā strādā 68 darbinieki.

2023. gadā uzņēmumā strādā 110 darbinieki.
"Akvedukts" kolektīva kodolu veido vienpadsmit darbinieki, kuru darba stāžs uzņēmumā ir 20 - 25 gadi, taču lepojamies ar ikvienu no mūsu darbiniekiem!

Kvalitātes politika

Sniegt kvalitatīvus un stabilus tirdzniecības pakalpojumus, balstoties uz elastīgu pieeju sadarbības partneriem un neiztrūkstošu komunikāciju:

  • Nodrošināt sadarbības partneru ērtības, veicot preču piegādes visos Latvijas reģionos.
  • Racionālai un precīzai preču pasūtījumu noformēšanai un informācijas saņemšanai, pilnveidot "Akvedukts" interneta mājas lapas iespējas, pielāgojot klientu ērtībām un vajadzībām.
  • Pilnveidot preču piedāvājuma sortimentu, pastāvīgi sekojot līdzi aktualitātēm nozarē, tehnoloģiju sasniegumiem un pieprasījumam tirgū.
  • Pamatojoties tieši uz individuālu pieeju sadarbības partneriem un klientiem, nodrošināt pastāvīgu, uzticamu un ilgtermiņa sadarbību.
  • Galvenā "Akvedukts" kvalitatīvu darījumu atslēga - komunikācija un sadarbība.