Meklēt


Dalies ja noderīgs:

Informācija - Par strūklakām un dīķiem - Profesionālas strūklaku tehnoloģijas

Ūdenskritums Kokneses parkā

Ūdenskritums vienā no Kokneses parka dīķiem savu darbību uzsāka 2019. gada pavasarī, un tika izbūvēts, īstenojot Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektu "Aizraujošais ceļojums muižu parkos četros gadalaikos", Kokneses novada domes uzdevumā. Piecus metrus platais un 1,5 augstais ūdenskritums veidots kā simbols Pērses ūdenskritumam, kas skatam zuda 1965. gadā pēc Pļaviņu HES ūdenskrātuves uzpludināšanas. Ūdenskrituma pamatā ir betona konstrukcija, kas apmūrēta ar dekoratīvā dolomīta akmeni, radot pēc iespējas līdzīgāku vizuālo izskatu Pērses ūdenskrituma vēsturiskajam veidolam 20. gadsimta divdesmitajos gados. Ūdenskritums tiek apgādāts ar esošā dīķa ūdeni, un dienas tumšajā laikā tiek izgaismots. Stundas laikā pār ūdenskrituma pārgāzni plūst vairāk kā 100 kubikmetri  ūdens, nodrošinot ne tikai dabīga ūdenskrituma izskatu un skaņu, bet arī bagātīgu aerāciju dīķa ūdens tīrības paaugstināšanai. Neskatoties uz lielo cirkulējošā ūdens daudzumu, ūdens cirkulāciju nodrošinošā sūkņa jauda ir tikai 1,8 kW.

Ūdenskrituma izskata risinājuma, labiekārtošanas un izbūves projektu sagatavoja SIA Jaunbērzi AF, hidraulisko aprēķinu un tehnoloģiju izvēlē sadarbojoties ar AS AKVEDUKTS. Ūdenskrituma izbūves darbus izpildīja SIA VV Būvnieks.

Papildus informāciju par šo un citiem apskaties objektiem Kokneses parkā un apkārtnē aicinām skatīt Kokneses tūrisma informācijas centra vietnē.

 

Kokneses ūdenskritums  Kokneses ūdenskritums