Meklēt


Dalies ja noderīgs:

Informācija - Par strūklakām un dīķiem - Profesionālas strūklaku tehnoloģijas

Strūklaka Cēsīs, Rožu laukumā

Strūklaka Cēsīs, Rožu laukumā

2009.gada 30.maijā Cēsīs, labiekārtotajā Rožu laukumā tika atklāta strūklaka, kāda Latvijā līdz šim nav bijusi- sausā strūklaka. Šādai strūklakai nav redzams atklāts ūdens rezervuārs, jo strūklas izplūst no zemes apakšas un arī prom aizplūst, savācoties zem zemes izvietotā drenāžas sistēmā. Cēsu Rožu laukuma strūklaka veidota ar vienu centrālo strūklu un divpadsmit stara formas līnijām, katrā pa trīs dažāda augstuma strūklām. Šis ir atraktīvs objekts, jo strūklakas laukumā var brīvi skraidīt un „ķert” ūdeni bērni un ir mainīgs arī strūklakas izskats un kompozīcija- strūklakas „stari” un centrālā strūkla ieslēdzas un izslēdzas atbilstoši iestādītai programmai. Ūdens strūklas izgaismotas ar moderniem prožektoriem, kas maina apgaismojuma krāsu ne tikai diennakts tumšajā laikā, bet arī pa dienu. Strūklu ieslēgšanās un izslēgšanās procesu kontrolē trīspadsmit, pēc īpašas tehnoloģijas izgatavoti plūsmas vārsti.
Rožu laukuma labiekārtojuma projekta un strūklakas izskata idejas autors- Jānis Rieksts un kompānija „Vides Dizaina Studija”, strūklakas hidrotehnisko projektu izstrādāja kompānijas Akvedukts inženieris Gints Jaudzems. Objekta izbūvei izmantotas Vācijas rūpnīcas Oase GmbH profesionālās strūklaku tehnoloģijas, kuras prasmīgi kopā savietoja Cēsu uzņēmuma Ū.K.A. speciālisti.
Strūklakā ir 37 atsevišķas ūdens strūklas, 13 prožektori un plūsmas slēdži, pazemē izbūvēts 4,5m3 ūdens rezervuārs un sūkņu telpa ar ūdens sagatavošanas iekārtām, sūkņiem un vadības iekārtu.