Meklēt


Dalies ja noderīgs:

Informācija - Par strūklakām un dīķiem - Profesionālas strūklaku tehnoloģijas

Strūklaka Gulbenē

Strūklaka Gulbenes Centrālajā skvērā

Gulbenes pilsētas 80 gadu jubilejas ietvaros 24.jūlijā (2008) tika atklāts rekonstruētais pilsētas Centrālais skvērs ar strūklaku "Pakur, pakur".
Strūklakas kompozīcija sastāv no divām stilizētām metāla liesmām, sešām centrālajām strūklām ar augstumu līdz 2,5m un 45 mazākām ūdens strūklām, kas plūst baseina centra virzienā. Strūklaka izgaismota ar 21 prožektoru, kuri tumšajās diennakts stundās priecēs skatītājus ar mainīgu, krāsainu apgaismojumu.
Skvēra labiekārtojuma un strūklakas izskata idejas autors- mākslinieks Ivars Vecāns strūklaku jomā sevi pieteica jau 2003.gadā ar Balvu pilsētas strūklakas dizaina izstrādi. Hidrotehniskā projekta autors ir Akvedukts inženieris, M.sc.ing. Gints Jaudzems, strūklakas tehnoloģiskā sistēma izveidota izmantojot Vācijas rūpnīcas OASE GmbH profesionālās iekārtas un materiālus. Sarežģītos dekoratīvo un tehnoloģisko metāla konstrukciju izgatavošanas darbus veica kompānijas Santehserviss metāla apstrādes speciālisti, strūklakas izbūves, montāžas un regulēšanas darbus augstā līmenī izpildīja Gulbenes uzņēmuma Rubate būvniecības, hidrotehnikas un elektrotehnikas meistari.
Projekta pasūtītājs un galvenais finansētājs bija Gulbenes pilsētas dome, taču strūklakas izbūves finansēšanā ar ziedojumiem aktīvi piedalījās arī Gulbenes pilsētas iedzīvotāji.

Vairāk par Gulbenes pilsētu