Meklēt


Dalies ja noderīgs:

Informācija - Par strūklakām un dīķiem - Profesionālas strūklaku tehnoloģijas

Strūklaka Ventspilī

Strūklaka MATRIX Ventspilī

2013. gadā Ventspilī, Piedzīvojumu parkā, iedarbināta pirmā strūklaka Baltijas valstīs, kurā izmantotas šobrīd modernākās strūklaku tehnoloģijas - ar DMX/RDM signālu vadāmi un kontrolējami elektroniski sūkņi, prožektori un lēkājošās strūklas JumpingJet. Strūklakas centrālajā daļā izvietotas 36 vertikālas strūklas ar regulāru izkārtojumu 6 x 6 (no tā arī nosaukums Matrix, jeb matrica). Strūklakas abās pusēs izvietotas lēkājošās strūklas, kas darbināmas ar diviem pēdas sensoriem. Viens sensors darbina vienu lēkājošo strūklu rindu (6 strūklas), otrs sensors - otru rindu (4 strūklas). Strūklakas baseins, izmantojot speciālus pjedestālus, segts ar granīta plāksnēm, kas nodrošina drošu un stabilu vidi bērnu rotaļām ar ūdens strūklām.
Strūklakas ikdienas darbība sastāv no atsevišķu programmu secīgas nomaiņas. Programmu darbības ilgums no 2-9 minūtēm, pēc tam tās mainās. Periodiski ieslēdzas programmas „Rotaļu laukums” un „Labirints”. Programmas „Rotaļu laukums” laikā ar zaļas krāsas prožektoriem tiek izgaismoti strūklakas laukumi, kur netiks padotas ūdens strūklas, izveidojot „drošības saliņas”, kurās nostāties, kad apkārtējās strūklas paceļas pilnā augstumā. Programma „Labirints” norāda ceļu, kas jāveic, lai šķērsotu strūklakas laukumu, pēc iespējas mazāk saslapinoties. Strūklakas darbības laikā ar diviem pēdas sensoriem (nospiež ar kāju), var ieslēgt lēkājošo strūklu grupas abās laukuma pusēs.
Strūklakas darbību nodrošina nopietns tehnoloģiskā aprīkojuma apvienojums, kas slēpts apmeklētāju acīm - katru ūdens strūklu darbina atsevišķs sūknis, baseina ūdens tiek attīrīts mehāniski un ķīmiski, sistēmas darbību nodrošina speciāla vadības un kontroles programma, kas pārbauda gan ūdens līmeni baseinā, gan vēja ātrumu apkārtnē.


Ventspils Piedzīvojumu parka izveides projektu sagatavoja arhitektu birojs Rietumu projekti pēc Ventspils pašvaldības pasūtījuma. Strūklakas tehnoloģiskais projekts izstrādāts kompānijā Akvedukts (Gints Jaudzems).  Strūklakas izbūves un montāžas darbus veica uzņēmums Venttermo ciešā sadarbībā ar ģenerāluzņēmēju Ostas Celtnieks. Strūklaku tehnoloģijas izgatavotas Vācijas rūpnīcā OASE GmbH.
Strūklaka MATRIX ir tikai neliela daļa no izklaides pasākumiem Ventspils Piedzīvojumu parkā. Plašāku informāciju par atrakcijām un atpūtas iespējām skatiet www.piedzivojumuparks.lv