Meklēt


Dalies ja noderīgs:

Informācija - Par strūklakām un dīķiem - Profesionālas strūklaku tehnoloģijas

Strūklaka pie La Rocca kompleksa

Strūklaka pie La Rocca kompleksa

Strūklaka pie atpūtas un izklaides centra La Rocca Rīgā, Tērbatas ielā, pirmo reizi tika iedarbināta 2009.gada maijā. Šī ir pagaidām komplicētākā un tehnoloģiski sarežģītākā strūklaka Latvijā- 126 strūklakas uzgaļi, izvietoti 6 grupās un kontrolējami ar speciālu programmu, veido neskaitāmu daudzumu kompozīciju ar miglas efektu, lēkājošām strūklām un strūklu rindām. Strūklaka izgaismota ar trīs krāsu LED prožektoriem. Papildinot strūklaku ar skaņas aprīkojumu, tā var darboties muzikālās strūklakas režīmā (pagaidām tas nav realizēts).
Strūklakas projekts izstrādāts kompānijā Akvedukts, tās izveidei izmantotas Vācijas rūpnīcas OASE tehnoloģiskās iekārtas un aprīkojums. Atsevišķas tehnoloģiju grupas speciāli šai strūklakai tika konstruētas un izgatavotas Latvijā. Strūklakas izbūves virsuzraudzību un sarežģītos tehnoloģisko iekārtu montāžas darbus veica kompānijas Teklat speciālisti. Betona darbus lieliskā kvalitātē izpildīja kompānija Abora.
Apakšējos attēlos apskatāma strūklakas baseina sarežģītā konfigurācija, sūkņu telpas aprīkojuma un strūklakas tehnoloģiskā aprīkojuma fragmenti, kā arī miglas sprauslu grupas izmēģinājums Akvedukts teritorijā.