Meklēt


Dalies ja noderīgs:

Informācija - Par strūklakām un dīķiem - Profesionālas strūklaku tehnoloģijas

Strūklaka Skrīveru dendrārijā

Strūklaka Skrīveru dendrārijā

2007.gadā pēc ilglaicīgas dīkstāves renovēta un iedarbināta strūklaka Skrīveru dendrārijā, šosejas Rīga- Daugavpils malā. Izbūvējot objektu, saglabāta baseina forma, centrālā strūklakas daļa aprīkota ar dekoratīvu elementu (mākslinieks Gunārs Platpīrs), kā arī izveidota pazemes sūkņu telpa strūklakas apkalpojošo iekārtu izvietošanai. Pasūtītājs- AS "Latvijas Valsts Meži", būvniecības darbus veica SIA "Skrīveru Celtnieks". Šobrīd tiek darbināta tikai strūklakas centrālā sprausla, kas diennakts tumšajā laikā tiek izgaismota ar zemūdens prožektoriem. Objekts izbūvēts ar domu, ka nākotnē, neveicot ievērojamus materiālos un darba ieguldījumus, strūklaku var bagātināt ar papildus strūklām un apgaismes ķermeņiem.
Skrīveru dendrārijs- tie ir unikāli Eiropas nozīmes meža vēstures objekti, kuru veidošana uzsākta 1891. gadā. Parka stādījumu plānu izstrādājis un dēstījumus īstenojis Skrīveru muižas īpašnieks Maksimilians Siverss (1857 - 1919). Parka teritorijā redzami vecās muižas pamati, apskatāma romantiska terase ar skatu uz Daugavas ieleju, kā arī atrodami citi uzmanības vērti objekti.
Dendrāriju katru gadu apmeklē dendrologu delegācijas no dažādām Eiropas valstīm, jo šeit atrodamas ap 300 koku un krūmu sugas un pasugas, kas saglabājušās no tām 679 šķirnēm, kas te auga līdz I Pasaules karam. Katru dienu un īpaši- brīvdienās šo vietu apmeklē ģimenes, jo tā ir jauka pastaigu vieta ar brīnišķīgām ainavām un iespēja iepazīties ar citu zemju tradicionālo mežu ainavu, nepametot Latvijas teritoriju.