Meklēt


Dalies ja noderīgs:

Informācija - Par strūklakām un dīķiem - Profesionālas strūklaku tehnoloģijas

Strūklaka Līvānos

Strūklaka pie Līvānu novada Kultūras centra

2015. gada 18. novembrī Valsts svētku svinību ietvaros tika iedarbināta šogad izbūvētā strūklaka Līvānos. Pilnvērtīgu darbību strūklaka atsāks 2016. gada pavasarī, kad plānots organizēt svinīgu tās atklāšanu ne tikai par prieku Līvānu iedzīvotājiem un viesiem, bet arī par godu  Līvānu pilsētas 90 gadu jubilejai. 

Iecere par strūklakas izbūvi līvāniešu plānos radās jau 2011. gadā, kad tika rīkots skiču konkurss un arī vākti ziedojumi, kā rezultātā simbolisku finansiālu atbalstu projekta realizēšanai pilsētas dome guva arī no iedzīvotāju puses.

Strūklaka veidota piramīdas formā ar atklātu baseinu strūklakas ārējā perimetrā. Viena centrālā strūkla un 16 perimetra strūklas, kas parabolas formā virzītas uz strūklakas centrālo daļu, tiek veidotas ar ūdens plūsmu 1100 litri minūtē. Strūklaka izgaismota ar baltas krāsas prožektoriem, kas izgaismo gan centrālo strūklu, gan strūklakas baseina perimetru.  Apgaismojumam izmantoti ekonomiski LED prožektori.

Objekta pasūtītājs - Līvānu novada dome, strūklakas dizaina autors ir arhitekts Dzintars Bernhards. Strūklakas izbūve un pieguļošās teritorijas labiekārtošana tika uzsākta 2015.gada vasaras nogalē, kompānijas Jēkabpils PMK vadībā. Strūklakas tehnoloģiskās daļas montāžu veica SIA Latgales baseini. Strūklakas tehnoloģiskās daļas tehniskais projekts izstrādāts kompānijā Akvedukts.